Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել «Հաղթանակած 2019» հավաքի մասնակիցների հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 25-ին Շուշի քաղաքում հանդիպում է ունեցել «Հաղթանակած 2019» համահայկական երիտասարդական հավաքի մասնակիցների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ջերմ եւ անմիջական մթնոլորտում արծարծվել են Արցախի պետականաշինությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, ներհայկական կապերին, երիտասարդական քաղաքականությանն առնչվող տարբեր հարցեր:
Նախագահը նման միջոցառումների անցկացումը կարեւոր է համարել մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության եւ նրա կողմից հայրենի երկիրը ճանաչելու տեսանկյունից:

President of Artsakh meets with participants of pan-Armenian youth forum "Victorious 2019"
STEPANAKERT, AUGUST 26, ARMENPRESS. President of Artsakh Bako Sahakyan on August 25 met with the participants of the pan-Armenian youth forum"Victorious 2019", the Presidential Office told Armenpress.
Diverse issues on the state-building of Artsakh, regional developments, inter-Armenian ties, and the youth policy were discussed in a warm and informal atmosphere.
The President highlighted holding such events from the viewpoint of patriotic upbringing of the younger generation and raising awareness about the Homeland.