ԱԱԾ տնօրենն ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Թիան Էրլունին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ԱԱԾ-ն տեղեկացնում է, որ հանդիպման նպատակն էր քննարկել երկու բարեկամ պետությունների անվտանգության մարմինների միջև փոխգործակցությանն ու փորձի փոխանակմանն առնչվող հարցեր։
Ողջունելով դեսպանին՝ Արթուր Վանեցյանը նշել է, որ Չինաստանը բարեկամական և գործընկեր պետություն է, որի հետ Հայաստանի հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա։ Նա հույս է հայտնել, որ ահաբեկչության դեմ պայքարի ոլորտում Հայաստանի ու Չինաստանի միջև համագործակցությունն ավելի կամրապնդվի՝ ի նպաստ երկու բարեկամ ժողովուրդների:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ դեսպան Թիան Էրլունը նշել է, որ դեսպանությունը մշտապես պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանին՝ տարբեր հանցագործությունների դեմ պայքարի և ընթացիկ բարեփոխումների իրականացման հարցերում:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են նաև կադրերի վերապատրաստման, կոռուպցիայի և այլ գլոբալ մարտահրավերների դեմ պայքարի բնագավառում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:

YEREVAN, AUGUST 14, ARMENPRESS. National Security Service (NSS) Director Artur Vanetsyan has held a meeting with Ambassador of China to Armenia Tian Erlong to discuss “issues related to partnership and exchange of experience between the security bodies of the two friendly states”.
Vanetsyan noted that China is a friendly and colleague country for Armenia and the relations are on a high level, the NSS said in a readout.
The NSS Director expressed hope that cooperation between Armenia and China in fighting terrorism will be further strengthened for the benefit of the two friendly nations.
The Chinese ambassador said that that his country is always ready to support Armenia in combating various types of crimes and implementing ongoing reforms.
Issues related to personnel training and partnership in combating corruption and other global challenges were also discussed.