ԱԱԾ տնօրենն ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Թիան Էրլունին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ԱԱԾ-ն տեղեկացնում է, որ հանդիպման նպատակն էր քննարկել երկու բարեկամ պետությունների անվտանգության մարմինների միջև փոխգործակցությանն ու փորձի փոխանակմանն առնչվող հարցեր։
Ողջունելով դեսպանին՝ Արթուր Վանեցյանը նշել է, որ Չինաստանը բարեկամական և գործընկեր պետություն է, որի հետ Հայաստանի հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա։ Նա հույս է հայտնել, որ ահաբեկչության դեմ պայքարի ոլորտում Հայաստանի ու Չինաստանի միջև համագործակցությունն ավելի կամրապնդվի՝ ի նպաստ երկու բարեկամ ժողովուրդների:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ դեսպան Թիան Էրլունը նշել է, որ դեսպանությունը մշտապես պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանին՝ տարբեր հանցագործությունների դեմ պայքարի և ընթացիկ բարեփոխումների իրականացման հարցերում:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են նաև կադրերի վերապատրաստման, կոռուպցիայի և այլ գլոբալ մարտահրավերների դեմ պայքարի բնագավառում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Директор СНБ Армении принял посла Китая
Директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян принял чрезвычайного и полномочного посла Китайской Народной Республики в Армении г-на Тянь Эрлуна. Как передает Арменпресс, СНБ сообщает, что целью встречи было обсуждение вопросов взаимодействия и обмена опытом между органами безопасности двух дружественных государств.
Приветствуя посла, Артур Ванецян отметил, что Китай - дружественное и партнерское государство, отношения с которым находятся на высоком уровне. Он выразил надежду, что сотрудничество между Арменией и Китаем в сфере борьбы с терроризмом еще больше укрепится во благо двух дружественных народов.
Поблагодарив за теплый прием, посол Тиан Эрлун отметил, что посольство всегда готово содействовать Армении в вопросах борьбы с различными преступлениями и осуществления текущих реформ.
В ходе встречи были обсуждены также и вопросы, касающиеся сотрудничества в сфере переподготовки кадров, борьбы с коррупцией и другими глобальными задачами.