ԵՊԲՀ-ն ռազմական բժիշկներ կպատրաստի Ղազախստանի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ռազմաբժշկական ֆակուլտետը նոր ուսումնական տարում ռազմական բժիշկներ կպատրաստի Ղազախստանի համար:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին օգոստոսի 13-ին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը:
«ԵՊԲՀ ռազմաբժշկական ֆակուլտետը նոր ուսումնական տարում նախատեսում է ընդունել Ղազախստանից կուրսանտների, որոնք Հայաստանում ուսումն ավարտելուց հետո կվերադառնան Ղազախստան և կհամալրեն իրենց բանակի շարքերը՝ որպես ռազմաբժիշկներ: ԵՊԲՀ-ն դեպի միջազգայնացում գաղափարն՝ իր բազմաթիվ միջպետական համագործակցության ծրագրերի արդյունքում դարձնում է առարկայական»,- գրել է Մուրադյանը:

ЕГМУ подготовит военных врачей для Казахстана
Военно-медицинский факультет Ереванского государственного медицинского университета в новом учебном году подготовит военных врачей для Казахстана.
Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook 13 августа написал ректор ЕГМУ Армен Мурадян.
“Военно-медицинский факультет ЕГМУ в новом учебном году планирует принять курсантов из Казахстана, которые после окончания учебы в Армении вернутся в Казахстан и пополнят ряды своей армии в качестве военных врачей. ЕГМУ претворяет идею интернационализации в результате своих многочисленных программ межгосударственного сотрудничества”, - написал Мурадян.