Տիգրան Ավինյանը կարճատև հանդիպում է ունեցել Արցախի պետնախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն Արցախում կարճատև հանդիպում է ունեցել Արցախի պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Ավինյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Կարճատև հանդիպում Արցախի պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի հետ՝ «Մենք ենք մեր սարերը» հուշարձանի մոտ: Ի դեպ, այս ընթացքում Համահայկական խաղերի հեծանվային սպորտի մրցանակակիրները հատել են վերջնագիծը»,- գրել է Ավինյանը:
Արցախում օգոստոսի 6-ին մեկնարկեցին 7-րդ համահայկական ամառային խաղերը: Խաղերին այս տարի մասնակցում են մոտ 5000 մարզիկ՝ աշխարհի 145 քաղաքից: Խաղերի մի քանի մարզաձևեր կանցկացվեն Ստեփանակերտում և Արցախի մյուս երկու քաղաքներում, իսկ հիմնական պայքարը կծավալվի Երևանում:

Тигран Авинян провел краткую встречу с государственным министром Арцаха
Вице-премьер РА Тигран Авинян в Арцахе провел краткую встречу с государственным министром Арцаха Григорием Мартиросяном.
Как передает Арменпресс, об этом Авинян написал на своей странице в Facebook.
“Короткая встреча с государственным министром Арцаха Григорием Мартиросяном у памятника “Мы и наши горы”. Кстати, в это время призеры Панармянских игр по велоспорту пересекли финишную черту”, - написал Авинян.
В Арцахе 6 августа начались VII летние Панармянские игры. В играх в этом году принимают участие около 5000 спортсменов из 145 городов мира. Соревнования по некоторым видам спорта игр пройдут в Степанакерте и двух других городах Арцаха, а основная борьба развернется в Ереване.