Նախարար Խաչատրյանը քննարկել է դեպի ԵԱՏՄ շուկա մսամթերքի արտահանման հարցերի լայն շրջանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը շարունակում է հանդիպումները արդյունաբերության տարբեր ճյուղեր ներկայացնող տնտեսավարողների հետ։ Հերթական հանդիպումը մսամթերք արտադրող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ էր։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում արտադրողները բարձրացրել են շոգեխաշածև հում ապխտած մսի արտահանման հետ կապված խնդիրները, ներկայացրել սահմանափակումները։ Քննարկվել է դեպի ԵԱՏՄ շուկա արտահանմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, այդ թվում՝ մաքսային ընթացակարգերի հետ կապված խնդիրները։
Տնտեսավարողները նախարարի ուշադրությանն են ներկայացրել սննդի անվտանգության ոլորտում առկա կարգավորումների շուրջ իրենց դիտարկումները և առաջարկությունները։ Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել նաև հումքի ձեռքբերման, վերամշակման խնդիրներին։

Министр Хачатрян обсудил широкий круг вопросов экспорта мясопродуктов на рынок ЕАЭС
Министр экономики РА Тигран Хачатрян продолжает встречи с производителями, представляющими различные отрасли промышленности.Очередная встреча была с представителями компаний, производящих мясопродукты.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства экономики РА, на встрече рассматривались вопросы,связанные с экспортом тушеных и сырокопченых продуктов, представлены ограничения.Был обсужден широкий круг вопросов, связанных с экспортом на рынок ЕАЭС, включая вопросы, связанные с таможенными процедурами.
Участники встречи представили вниманию министра свои замечания и рекомендации по регулированию правил безопасности пищевых продуктов.В ходе встречи также были затронуты вопросы приобретения и переработки сырья.