Անցյալում են մնալու Մատաղիս և Թալիշ գնալու դժվարությունները. Ճանապարհը նորոգվում է
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարդենիս-Մարտակերտ մայրուղուց դեպի Մատաղիս տանող ճանապարհահատվածում իրականացվում են կապիտալ վերանորոգման աշխատանքներ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության քաղաքաշինության նախարարությունից: Ճանապարհահատվածի երկարությունը 10,7 կմ է:
Քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանի խոսքով` առաջին հատվածում ավարտվել են հողային աշխատանքները և արդեն մոտ ժամանակներս կսկսվի ասֆալտապատումը: Երկրորդ հատվածում ընդհանուր ճանապարհահատվածից արդեն ասֆալտապատվել է 2,4 կմ:
ԱՀ պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է, որ Ճանապարհաշինական ծրագիրը թույլ կտա սահմանամերձ բնակավայրեր հասնել ավելի արագ:
«Անցյալում են մնալու Մատաղիս և Թալիշ տանող ճանապարհային դժվարությունները: Վարդենիս-Մարտակերտ մայրուղուց դեպի Մատաղիս տանող ճանապարհահատվածում իրականացվում են կապիտալ վերանորոգման աշխատանքներ: Նոր ճանապարհից լիարժեք օգտվելու հնարավորություն կընձեռվի մինչև տարեվերջ»,- նշել է Մարտիրոսյանը:
Ընդհանուր աշխատանքները նախատեսվում է ավարտին հասցնել մինչև տարվա վերջ: Ասֆալտապատումն ավարտելուց հետո կահավորման աշխատանքներ են իրականացվելու: Տարածքում աշխատող «Վիրաժ» ԱԿ և «Քարավան» ՍՊ ընկերությունները կիրականացնեն նաև նշագծման, ճանապարհային նշանների տեղադրման աշխատանքներ:

Трудности, связанные с поездками в Матагис и Талыш останутсяв прошлом: дорога ремонтируется
На участке дороги, ведущей от трассы Варденис - Мартакерт к Матагису, проводятся капитальные ремонтные работы.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Министерство градостроительства Республики Арцах. Протяженность дороги составляет 10,7 км. По словам министра градостроительства Карена Шахраманяна, на первом участке завершены земельные работы и уже в ближайшее время начнется асфальтирование. Навторомучасткеобщейдорогиужезаасфальтировано 2,4км.
Государственный министр Республики Арцах Григорий Мартиросян на своей странице в социальной сети Facebook написал, что дорожно-строительная программа позволит быстрее доезжать до приграничных населенных пунктов.
“Трудности, связанные с дорогами в Матагис и Талышостанутся в прошлом. На участке дороги, ведущей от трассы Варденис - Мартакерт к Матагис, осуществляются капитальные ремонтные работы. Возможность полноценного пользования новой дорогой будет предоставлена до конца года”, - отметил Мартиросян.
Общие работы планируется завершить до конца года. После завершения асфальтирования будут проведены работы по обустройству. Работающие на территории ООО“Вираж” и ООО “Караван” проделают также и работы по разметке и установке дорожных знаков.