Բակո Սահակյանն ընդունել է Մատենադարանի տնօրեն Վահան Տեր-Ղեւոնդյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 8-ին ընդունել է Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտի՝ Մատենադարանի տնօրեն Վահան Տեր-Ղեւոնդյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են մշակութային ոլորտում Արցախում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւոր եւ պահանջված է համարել Մատենադարանի հետ համագործակցությունը՝ գոհունակությամբ նշելով, որ այն գտնվում է բարձր մակարդակի վրա:

Бако Саакян принял директора Матенадарана Ваана Тер-Гевондяна
8 июля президент Республики Арцах Бако Саакян принял директора Научно-исследовательского института древних рукописей им. Месропа Маштоца - Матенадарана Ваана Тер-Гевондяна.
Как сообщили «Арменпресс» в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления ряда программ в культурной сфере Арцаха.
Президент Саакян счел важным и востребованным сотрудничество с Матенадараном, с удовлетворением отметив, что оно находится на высоком уровне.