Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Զոհրաբ Մնացականյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հուլիսի 5-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, Աշոտ Ղուլյանը բարձր է գնահատել ՀՀ Արտաքին գերատեսչության ղեկավարի՝ Արցախ կատարած այցի շրջանակում խորհրդարանում տեղի ունեցող պարբերական հանդիպումները՝ ընդգծելով արտաքին քաղաքական հարցերում մշտական խորհրդատվությունների կարևորությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Զոհրաբ Մնացականյանը կարևորել է Արցախի իշխանական տարբեր թևերի հետ պարբերական շփումները՝ այդ համատեքստում անդրադառնալով խորհրդարանական դիվանագիտության դերին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Արցախի արտաքին քաղաքական առաջնահերթություններին, Ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացում վերջին շրջանում տեղի ունեցած զարգացումներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արզիկ Մխիթարյանը, նույն հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Դավիթ Մելքումյանը և ԱՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արմինե Ալեքսանյանը:

Ашот Гулян принял Зограба Мнацаканяна
Председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян 5-го июля принял министра иностранных дел Республики Армения Зограба Мнацаканяна.
Как сообщили Арменпресс из Управления информации и по связям с общественностью НС Арцаха, Ашот Гулян высоко оценил периодические встречи руководителя иностранного ведомстваРА в парламенте в рамках визита в Арцах, подчеркнув важность регулярных консультаций по вопросам внешней политики.
Выразив благодарность за прием, Зограб Мнацаканян подчеркнул важность периодических контактов с различными ветвями власти Республики Арцах, в данномконтексте, затрагивая роль парламентской дипломатии.
В ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов, связанных с внешнеполитическими приоритетами Армении и Арцаха и последними развитиями в процессе урегулирования карабахского вопроса.
Во встрече приняли участие председательпостоянной комиссии НС по внешним сношениям Арзик Мхитарян, заместитель председателя комиссии Давид Мелкумян, заместитель министра иностранных дел Республики Арцах АрминеАлексанян.