Արցախի ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը աշխատանքային այցով մեկնել է Կալիֆորնիա
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը, ԱՄՆ Հայ իրավաբանների միության հրավերով, հունիսի 27-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Կալիֆորնիա:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմից, Պաշտպանը, որպես հիմնական խոսնակներից մեկը, Լոս Անջելեսում մասնակցելու է ԱՄՆ Հայ իրավաբանների միության 30-րդ տարեկան համաժողովին՝ ելույթ ունենալով արցախցիների իրավունքների պաշտպանության գործում արտաքին մարտահրավերների ու խոչընդոտների թեմայով:
Ա. Բեգլարյանը նաև մի շարք հանդիպումներ է ունենալու տեղի հայկական կազմակերպությունների, ինչպես նաև որոշ ակադեմիական շրջանակների, Կալիֆորնիայի նահանգային իրավապահ մարմինների և Սենատի ներկայացուցիչների հետ:
Պաշտպանի այցի օրակարգը նպատակաուղղված է մարդու իրավունքներին վերաբերող միջազգային ծրագրերում Արցախի ընդգրկվածության մակարդակը բարձրացնելուն:

Омбудсмен Арцаха Артак Бегларян с рабочим визитом выехал в Калифорнию
Защитник прав человека Республики Арцах Артак Бегларян, по приглашению Союза армянских юристов США, 27 июня с рабочим визитом выехал в Калифорнию.
Как сообщили «Арменпресс» в аппарате Защитника прав человека Республики Арцах, омбудсмен, в качестве одного из основных спикеров, примет участие в 30-ом Ежегодном форуме Союза армянских юристов США в Лос-Анджелесе, выступая на тему внешних вызовов и препятствий в деле защиты прав арцахцев.
А. Бегларян также проведет ряд встреч с местными армянскими организациями, с некоторыми представителями академических кругов, правоохранительных органов штата Калифорния и Сената.
Повестка визита омбудсмена направлена на повышение уровня вовлеченности Арцаха в международные программы, касающиеся прав человека.