ՀՀ իշխանությունների հաջողությունը համայն հայության հաջողությունն է. Արցախի ԱԺ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բարեփոխումների իրականացման գործում Հայաստանի իշխանությունների հաջողությունը համայն հայության հաջողությունն է՝ Հայաստանում, Արցախում և Սփյուռքում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի էջի գրառման մեջ նշել է Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն՝ անդրադառնալով Հայաստանում տեղի ունեցող զարգացումներին։
«Հայաստանում տեղի ունեցող զարգացումները վերաբերում են բոլորիս: Միակ մտահոգիչ հանգամանքն այդ գործընթացներում Արցախ-Հայաստան հակասություններ հարուցող տարբեր խմբերի ու անհատների չմտածված մեկնաբանություններն են:
Այն գործընթացները, որոնք սկիզբ են առել մեկ տարի առաջ՝ ժողովրդի իշխանության ամրապնդման և հանրային կյանքի բոլոր ոլորտներում բարեփոխումների իրականացման համար, պահանջում են բոլորիս աջակցությունն ու մասնակցությունը:
Հետևաբար, Հայաստանի իշխանությունների հաջողությունը համայն հայության հաջողությունն է՝ Հայաստանում, Արցախում և Սփյուռքում»,- ընդգծել է Արցախի ԱԺ նախագահը:

The success of the leadership of Armenia is the success of entire Armenian nation – President of Artsakh’s parliament
YEREVAN, MAY 21, ARMENPRESS. The success of the leadership of Armenia in reform implementation is the success of the entire Armenian nation in Armenia, Artsakh and the Diaspora, ARMENPRESS reports President of the National Assembly of Artsakh Ashot Ghoulyan wrote on his Facebook page, commenting on the domestic political developments in Armenia.
“The developments taking place in Armenia are linked with each of us. The only concerning point in this process is the thoughtless comments by some individuals or groups that ignite controversies between Artsakh and Armenia.
The processes that kicked off one year ago aimed at strengthening the power of people and implementing reforms in all the spheres of social life need the support and participation of each of us.
Therefore, the success of the leadership of Armenia is the success of the entire Armenian nation in Armenia, Artsakh and the Diaspora”, Ashot Ghoulyan wrote.