Հակառակորդը կրակել է Բաղանիս գյուղի հարակից մարտական դիրքերի և արոտավայրերի ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմն ապրիլի 29-ին կրակոցներ է արձակել Տավուշի մարզի Բաղանիս գյուղի հարակից մարտական դիրքերի ուղղությամբ: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ ՊՆ խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ժամը 13։00-ին Բաղանիսի հարակից մարտական դիրքերի ուղղությամբ կրակոցներ են եղել: Կորուստներ, վնասվածքներ չկան»,-ասաց Հովհաննիսյանը:
Բաղանիսի գյուղապետ Նարեկ Սահակյանն էլ նշեց, որ ժամը 13:00-14։00-ը գյուղի վարչական տարածքում գտնվող արոտավայրերի ուղղությամբ կրակոցներ են հնչել: «Գյուղի ուղղությամբ կրակոցներ չեն եղել: Մինչ գյուղ հասնելը միջպետական ճանապարհին ազատ հատված կա, մեր գյուղի արոտավայրերն են այնտեղ, այդ հատվածի ուղղությամբ են եղել կրակոցները: Տուժածներ և վնասներ չունենք»,-ասաց նա:

Azerbaijan fires in the direction of military positions and pastures near Baghanis community
YEREVAN, APRIL 29, ARMENPRESS. The Azerbaijani armed forces fired in the direction of the military positions near Baghanis community of Tavush Province of Armenia on April 29, spokesperson of the Defense Ministry of Armenia Artsrun Hovhannisayan told ARMENPRESS.
“There are no casualties or losses”, he said.
Head of Baghanis community Narek Sahakyan told that there were shootings in the directions of the pastures of the community during the period of 13:00-14:00.
“There were no shootings in the direction of the village”, Sahakyan said. He also noted that there are no casualties, assuring that there is no panic among the community residents.