Նախագահ Սարգսյանն այցելել է Հիսուս Քրիստոսի մկրտության Հորդանան գետի ափին գտնվող վայր
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորությում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ապրիլի 5-ին այցելել է Հիսուս Քրիստոսի մկրտության Հորդանան գետի ափին գտնվող վայր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահը շրջել է քրիստոնեական այդ սրբավայրում, գրառում կատարել պատվավոր հյուրերի գրքում։
Նա նշել է, որ Հորդանանի հոգատարությունը նմանատիպ համաշխարհային սրբավայրի նկատմամբ քաղաքակրթությունների համերաշխության և երկխոսության լավագույն վկայությունն է։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այցելել է նաև Հորդանան գետի ափին կառուցված հայկական Սուրբ Կարապետ եկեղեցի և մոմ վառել։

President Sarkissian visits banks of the Jordan River where Jesus Christ was baptized
YERVAN, APRIL 5, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian, who is on a working visit in HashemiteKingdomofJordan, visited the banks of the Jordan River where Jesus Christ was baptized on April 5.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the President’s Office, the President toured in the area and made a note in the Book of honorary guests.
He noted that the careful attitude of Jordan towards such a global sanctuary is an excellent demonstration of solidarity and dialogue of civilizations.
President Sarkissian also visited Armenian Church St. Karapet at the bank of the Jordan River and lit a candle.