Արմեն Սարգսյանը հայ-վրացական համագործակցության մեծ ներուժ է տեսնում բոլոր ոլորտներում
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հայ-վրացական համագործակցության մեծ ներուժ է տեսնում բոլոր ոլորտներում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ նախագահը նման կարծիք հայտնեց Երևանում Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հետ հանդիպման ընթացքում:
«Հայ և վրացի ժողովուրդները հազարամյակների բարեկամական պատմություն ունեն: Վստահ եմ, որ մեր համագործակցությունը բոլոր ոլորտներում հսկայական ներուժ ունի: Մենք շատ պետք է աշխատենք, որպեսզի այդ համագործակցությունը լինի խորը, լայն և շատ շահավետ»,- ասաց ՀՀ նախագահը:
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրավերով մարտի 13-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին: Նախագահ Զուրաբիշվիլիի գլխավորած պատվիրակության կազմում են Վրաստանի արդարադատության նախարար Թեա Ցուլուկիանին, Վրաստանի խորհրդարանի փոխխոսնակ Գեորգի Վոլսկին, Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավորներ, պաշտոնատար այլ անձինք:

President Sarkissian says Armenian-Georgian cooperation has great potential in all sectors
YEREVAN, MARCH 13, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian says the Armenian-Georgian cooperation has great potential in all sectors, reports Armenpress.
“Armenian and Georgian peoples have a centuries-old history of friendship. I am confident that our cooperation in all sectors has huge potential. We need to work a lot to make this cooperation deep, broad and very beneficial”, President Sarkissian said during the meeting with President of Georgia Salome Zourabichvili in Yerevan.
Salome Zourabichvili arrived in Armenia on March 13 on a two-day official visit at the invitation of President Armen Sarkissian. The Georgian President’s delegation includes justice minister Thea Tsulukiani, Vice Speaker of Parliament George Volski, MPs, as well as other officials.