ԼՂ բանակցությունների ձևաչափում ցանկացած փոփոխություն պետք է ընդունելի լինի բոլոր կողմերի համար. ԵԱՀԿ գործող նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանակցությունների ձևաչափում ցանկացած փոփոխություն պետք է ընդունելի լինի բոլոր կողմերի համար:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին մարտի 13-ին հայտնեց ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի արտաքին գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակը, անդրադառնալով այն հարցին, թե ով պետք է բանակցություններում ներկայացնի Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդին:
«ՀՀ կառավարությունն է, որ պետք է որոշի ձևաչափը, բայց որևէ հնարավոր փոփոխություն բանակցությունների ձևաչափում պետք է ընդունելի լինի բոլոր կողմերի համար: Կարծում եմ՝ մենք բավարար ժամանակ հատկացրել ենք այս խնդիրների քննարկմանը, ու վստահ եմ, որ ՀՀ կառավարությունը ճիշտ բանաձևը ունի բանակցությունների շարունակման վերաբերյալ գոյություն ունեցող ձևաչափում»,- ասաց Լայչակը:

Любое изменение в формате переговоров по Карабаху должно быть приемлемым для всех сторон: Действующий председатель ОБСЕ
Любое изменение в формате переговоров по урегулированию Нагорно-Карабахского конфликта должно быть приемлемым для всех сторон.
По сообщению «Арменпресс», об этом 13 марта заявил действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Словакии Мирослав Лайчак, затронув вопрос о том, кто должен представлять на переговорах народ Нагорного Карабаха.
''Правительство Армении должно определить формат, но любое возможное изменение в формате переговоров должно быть приемлемым для всех сторон. Думаю, мы уделили достаточно времени обсуждению этих проблем, и я уверен, что правительство Армении имеет правильную формулу продолжения переговоров в существующем формате'', - сказал Лайчак.