Բակո Սահակյանը և Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել են Հայաստան-Արցախ սերտ փոխգործակցության ընդլայնումը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 11-ին Ստեփանակերտում հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել է հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Այնուհետեւ հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով՝ անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների եւ արտգործնախարարների մասնակցությամբ:
Անդրադարձ է կատարվել անվտանգությանն ու արտաքին քաղաքականությանն առնչվող տարբեր հարցերի: Երկուստեք կարեւորվել է Հայաստան-Արցախ սերտ փոխգործակցության ապահովումը եւ ընդլայնումը, նախատեսված ռազմավարական ծրագրերի ժամանակին եւ պատշաճ կերպով իրականացումը:

Leaders of two Armenian republics highlight expanding closer cooperation between Armenia and Artsakh
YEREVAN, MARCH 11, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan held a meeting in Stepanakert with Premier of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan on March 11.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the ARtsakh President’s Office, a wide range of issues concerning the cooperation between the two Armenian republics were on the discussion agenda.
The meeting subsequently continued in an enlarged format with participation of the secretaries of the Security Councils and foreign ministers. Various issues related to the security sphere and foreign policy were touched upon during the meeting. Both sides emphasized the importance of cementing and expanding closer cooperation between Armenia and Artsakh, timely and proper implementation of the envisaged strategic programs.