Ադրբեջանը ԼՂ շփման գծում մեկ շաբաթում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում Ադրբեջանը փետրվարի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ զորամասերը հետևում են լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

YEREVAN, FEBRUARY 23, ARMENPRESS. The Azerbaijani troops violated the ceasefire regime nearly 150 times on Artsakh-Azerbaijan contact line in the period of February 17-23, during which nearly 1500 bullets were fired in the direction of Armenian border guards from different caliber weapons.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Defense Ministry of Artsakh, the front line units of the Defense Army keep full control of the front line situation and continue to confidently carry out their military duty.