Աղվերան լեռնային հանգստավայրում Ֆրանսիայի քաղաքացին մնացել է ձյան զանգվածի տակ. փրկարարները մեկնել են դեպքի վայր
Աղվերան լեռնային հանգստավայրում  Ֆրանսիայի քաղաքացին  մնացել է ձյան զանգվածի տակ. փրկարարները մեկնել են դեպքի վայր
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարության911 ծառայությանը փետրվարի 22-ին, ժամը 11:05-ին ահազանգ է ստացվել, որ հինգ լեռնագնաց (Ֆրանսիայի քաղաքացիներ) բարձրացել են Կոտայքի մարզի Աղվերան լեռնային հանգստավայրում գտնվող հյուրանոցներից մեկին հարակից սարը, դեռևս չպարզված հանգամանքներում լեռնագնացներից մեկը մնացել է ձյան զանգվածի տակ: Վերջինիս ընկերները շտապ դուրս են բերել ձնակույտից, տուժած քաղաքացին կորցրել է գիտակցությունը.անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատը:

Французский гражданин остался под снежным завалом в горном курорте Агверан: спасатели отправились к месту происшествия
Служба 911 Министерства чрезвычайных ситуаций Республики Армения 22 февраля, в 11:05, получила сообщение о том, что пять альпинистов (граждане Франции) поднялись на гору возле отеля в горном курорте Агверан Котайкской области. При неясных пока обстоятельствах один из альпинистов остался под снежным завалом. Друзья последнего вынесли его из-под снега, пострадавший потерял сознание. Нужна помощь спасателей.
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Армения сообщило «Арменпресс», что на место происшествия выехал спасательный расчет службы МЧС и спасательный отряд особого назначения.