Արցախի ՊՆ-ն ադրբեջանական կողմին հորդորում է ձեռնպահ մնալ շփման գծում իրավիճակը սրելու անհեռանկար գործողություններից
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չնայած վերջին շրջանում արցախա-ադրբեջանանական հակամարտ զորքերի շփման գծում կողմերի միջև ձեռք բերված բանավոր պայմանավորվածության, այդուհանդերձ հակառակորդը շարունակում է առաջնային գծի տարբեր հատվածներում ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը, ինչպես նաև որոշ ուղղություններում իրականացնել ռազմավարամարտավարական նշանակության սադրիչ գործողություններ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները առայժմ ձեռնպահ են մնում դիմել պատասխան քայլերի, սակայն պատրաստակամ են ադրբեջանական զինուժի կողմից դրսևորվող նման վարքագծի շարունակման դեպքում ձեռնարկել իրավիճակից բխող համարժեք գործողություններ:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հորդորում է ադրբեջանական կողմին ձեռնպահ մնալ շփման գծում իրավիճակը սրելու անհեռանկար գործողություններից և, գոնե, տոնական օրերին հետևել հրադադարի ռեժիմի պահպանման շուրջ կողմերի միջև ձեռք բերված բանավոր պայմանավորվածության պահանջներին:

Artsakh’s Defense Ministry urges Azerbaijani side to refrain from unreasonable actions aimed at escalating the situation
YEREVAN, DECEMBER 26, ARMENPRESS. Despite the recent oral agreement between the sides of the contact line of Artsakh-Azerbaijan opposing troops, the Azerbaijani side continues to intensively violate the ceasefire regime in various sections of the frontline, as well as carries out strategic-tactical provocative actions.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Defense Ministry of Artsakh, the front line units of the Defense Army still refrain from retaliation, but in case of the continuation of such behavior by the Azerbaijani troops are ready to take measures relevant to the situation.
The Defense Ministry of the Republic of Artsakh urges the Azerbaijani side to refrain from unreasonable actions aimed at escalating the situation and at least during the holidays respect the requirements of the oral agreement between the sides.