Բակո Սահակյանը ընդունել է Բելգիայի խորհրդարանի պատվիրակությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 30-ին ընդունել է Բելգիայի խորհրդարանի պատվիրակությանը՝ Ժան Ժակ Ֆլաուի գլխավորությամբ:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Բելգիա-Արցախ հարաբերություններին առնչվող տարբեր հարցեր:
Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ Բելգիայի հետ հարաբերությունները զարգանում են բավականին դինամիկ, հատկապես՝ միջխորհրդարանական հարթությունում՝ ընդգծելով դրա կարեւորությունը եւ պահանջվածությունը Արցախի համար:
Արծարծվել են նաեւ Արցախի ներքին ու արտաքին քաղաքականության եւ տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին արտգործնախարար Մասիս Մայիլյանը, ՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի հանձնախմբի ղեկավար Գասպար Կարապետյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

YEREVAN, OCTOBER 30, ARMENPRESS. President of Artsakh Bako Sahakyan received the delegation of the Belgian Federal Parliament at the head of Jean-Jacques Flahaux on October 30.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Artsakh Presdient’s Office, diverse issues on the Belgium-Artsakh relations were on the discussion agenda.
The President commended the dynamic development of relations with Belgium, especially in terms of inter-parliamentary relations, noting its significance and relevance for Artsakh.
The meeting also addressed a range of issues related to Artsakh domestic and foreign policy as well as regional developments.
Foreign minister Masis Mayilyan, head of the European Armenian Federation for Justice and Democracy head Kaspar Karapetyan and other officials took part at the meeting.