Բակո Սահակյանը ընդունել է Բելգիայի խորհրդարանի պատվիրակությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 30-ին ընդունել է Բելգիայի խորհրդարանի պատվիրակությանը՝ Ժան Ժակ Ֆլաուի գլխավորությամբ:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Բելգիա-Արցախ հարաբերություններին առնչվող տարբեր հարցեր:
Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ Բելգիայի հետ հարաբերությունները զարգանում են բավականին դինամիկ, հատկապես՝ միջխորհրդարանական հարթությունում՝ ընդգծելով դրա կարեւորությունը եւ պահանջվածությունը Արցախի համար:
Արծարծվել են նաեւ Արցախի ներքին ու արտաքին քաղաքականության եւ տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին արտգործնախարար Մասիս Մայիլյանը, ՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի հանձնախմբի ղեկավար Գասպար Կարապետյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Республики Арцах принял делегацию парламента Бельгии
Президент Республики Арцах Бако Саакян 30 октября принял делегацию парламента Бельгии во главе с Жан-Жаком Флау.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, были обсуждены различные вопросы, касающиеся отношений Бельгия – Арцах.
Президент с удовлетворением отметил, что отношения с Бельгией развиваются достаточно динамично, в особенности на межпарламентском уровне, подчеркнув их важность и востребованность для Арцаха.
Также был затронут ряд вопросов, касающихся внутренней и внешней политики Арцаха и региональных процессов.
Во встрече приняли участие министр иностранных дел Масис Маилян, руководитель европейской комиссии Ай дата Гаспар Карапетян, другие должностные лица.