Կարեն Կարապետյանը կարող է պաշտոն ստանալ ռուսական պետական ընկերությունում. «Կոմերսանտ»
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանն առաջիկայում կարող է դառնալ ռուսական «Зарубежнефть» պետական ընկերության տնօրենների խորհրդի անդամ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ռուսական «Կոմերսանտ» պարբերականը՝ հղում կատարելով իր աղբյուրին:
Ինչպես հայտնել է պարբերականի աղբյուրը, Կարեն Կարապետյանը կարող է ստանալ անկախ տնօրենի պաշտոնը, որն այս պահին զբաղեցնում է ֆինանսիստ Հրայր Սիմոնյանը, ով «Интер РАО» ընկերության ղեկավար Բորիս Կովալչուկի խորհրդականն է:
ՌԴ փոխվարչապետ Դմիտրի Կոզակի ներկայացուցիչ Իլյա Ջուսը «Կոմերսանտ»-ին հայտնել է, որ նման նշանակման հրաման չկա, սակայն չի հերքել այդպիսի հրամանի նախապատրաստման հնարավորությունը:

Карен Карапетян может получить должность в российской государственной компании
Бывший премьер-министр Армении Карен Карапетян может получить должность в совете директоров российской государственной компании «Зарубежнефть». Как передает «Арменпресс», об этом сообщает газета «Коммерсант», ссылаясь на собственные источники.
По сведениям, Карен Карапетян может получить должность независимого директора, которую в данный момент занимает финансист Грайр Симонян – советник руководителя компании «Интер РАО» Бориса Ковальчука.
Представитель вице-премьера РФ Дмитрия Козака Илья Джус сообщил газете «Коммерсант», что приказа об этом назначении нет, однако не отрицал такую возможность.