Հացահատիկային բեռների երկաթուղային փոխադրումների սակագները կնվազեն 52%-ով
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Դեպի Հայաստան ցորենի և որոշ հացահատիկային կուլտուրաների փոխադրումների սակագների բարձրացումը կանխելու նպատակով ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության նախաձեռնությամբ մեկնարկած բանակցությունների արդյունքում՝ «Հարավկովկասյան երկաթուղի» և «Վրացական երկաթուղի» ընկերությունների միջև ընդունվել է համատեղ որոշում։
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատավական
տեխնոլոգիաների նախարարությանլրատվական ծառայությունից, ըստ այդմ՝ 2018 թվականի սեպտեմբերի 1-ից Փոթիի նավահանգիստ – Հայաստան հաղորդակցությունում հացահատիկային բեռների երկաթուղային փոխադրումների սակագները նախկինում գործող սակագների համեմատ կնվազեն 52%-ով:

Tariffs of railway transportation of grain to be reduced by 52%
YEREVAN, AUGUST 31, ARMENPRESS. As a result of negotiations launched by the Ministry of Transport, Communications and Information Technologies of Armenia aimed at preventing the rise of transportation tariffs of wheat and some other types of grain a joint decision was made between the South Caucasus Railway and the Georgian Railways.
As ARMENPRESS was informed from the ministry, according to the decision starting from September 1, 2018 the tariffs of Poti port-Republic of Armenia railway transportation of grain will be reduced by 52%