Նիկոլ Փաշինյանը հրավիրում է հանրահավաքի՝ ամփոփելու իր պաշտոնավորման 100 օրը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը օգոստոսի 17-ին՝ ժամը 18:30-ին հրավիրում է Հանրապետության հրապարակ հանրահավաքի՝ ներկայացնելու իր 100-օրյա պաշտոնավարման արդյունքները: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին վարչապետը հայտարարեց ֆեյսբուքյան ուղիղ հեռարձակման միջոցով:
«Շուտով լրանում է իմ՝ վարչապետ ընտրվելու 100 օրը, և ես առաջարկում եմ, որ մենք օգոստոսի 17-ին Հանրապետության հրապարակում՝ մեր ավանդական դարձած հանդիպման վայրում, մեծ հանրահավաք հրավիրենք: Դուք չգիտեմ ինչպես, բայց ես ձեզ շատ եմ կարոտել: Ես ուզում եմ, որ մենք նորից շփվելու հնարավորություն ունենանք»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետի խոսքով՝ սպասվում է չափազանց կարևոր իրադարձություն, որին յուրաքանչյուրի մասնակցությունը անհրաժեշտ է: Տեղի է ունենալու կարևոր խոսակցություն այն մասին, թե ինչ է տեղի ունեցել Հայաստանում նրա պաշտոնավարման 100 օրվա ընթացքում, կառավարությունն ինչ քայլեր է ձեռնարկել և ձեռնարկելու թռիչքաձև զարգացում ապահովելու համար:
«Պետք է խոսենք այն մասին, թե ինչ հնարավորություններ ու մարտահրավերներ կան, ինչպես ենք մենք կարողանալու դրանց հետ աշխատել. հնարավորությունները՝ օգտագործել, մարտահրավերները՝ կառավարել: Շատ կարևոր հանդիպում է՝ ապագայի կայուն հիմքերը դնելու և գործնականում Հայաստանի զարգացման մեկնարկը տալու առումով: Նաև խոսելու ենք այն խնդիրների մասին, որոնց այս ընթացքում բախվել ենք և որոնց կառավարմամբ ու լուծմամբ զբաղված ենք»,-եզրափակեց վարչապետ Փաշինյանը:

PM Pashinyan invites people to meet in Republic Square on August 17 to sum up 100 days of his term in office
YEREVAN, AUGUST 1, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan invites people to meet in the Republic Square on August 17, at 18:30 to present the results of his 100-day term in office, reports Armenpress.
“I will soon mark my 100 days in the position of the prime minister, and I propose to hold a great rally on August 17, at our traditional meeting place – the Republic Square. I don’t know how you, but I missed you a lot. I want us to again have an opportunity to communicate with each other”, the PM said live on Facebook.
He stated that a very important event is expected, and the participation of everyone is necessary. They will discuss what has happened during these 100 days of this tenure, what steps the government has taken and will take to ensure drastic development.
“We will talk about the existing opportunities and challenges, how we are going to deal with them, to use the opportunities and manage the challenges. It will be a very important meeting in terms of putting the stable grounds of the future and launching Armenia’s development in practice. We will also talk about the problems we faced during this period, the solutions and management of which we are dealing with”, the PM said.