Հայկական մշակույթ, ճարտարապետական կոթողներ, չքնաղ բնապատկերներ. Travelblog.lv-ն բացահայտում է Հայաստանն՝ իր ողջ հմայքով ու էությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական մշակույթն ու արվեստը՝ իր ինքնատիպ ավանդույթներով, երգ-երաժշտությամբ, դարերի խորքից եկող ճարտարապետական կոթողները, չքնաղ բնապատկերները ներկայացվել են մեկ տեսանյութում: Լատվիայում ՀՀ դեսպանության (նստավայրը՝ Վիլնյուս) և Travelblog.lv-ի համագործակցության արդյունքում նկարահանվել է տեսանյութ, որ բացահայտում է Հայաստանը՝ իր ողջ հմայքով ու էությամբ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը:
Travelblog.lv-ի մասնագետները, Հայաստանի զբոսաշրջության պետական կոմիտեի և Radisson Blu Yerevan-ի աջակցությամբ, մեկ շաբաթ շարունակ ֆիքսել են ամեն հնարավորն ու անհնարինը` հայկական մշակույթն ու արվեստը՝ իր ինքնատիպ ավանդույթներով, երգ-երաժշտությամբ, դարերի խորքից եկող ճարտարապետական կոթողները՝ մեր վանքերով, եկեղեցիներով ու խաչքարերով, հայկական լեռնաշխարհի չքնաղ բնապատկերները:
«Այս ամենը տեսնելու և հասկանալու համար պետք է նայել ֆիլմը, իսկ վերապրելու և հայոց աշխարհի՝ տեսախցիկներից դուրս մնացած բյուրավոր գանձերը բացահայտելու համար պետք է այցելել և սեփական աչքերով տեսնել Հայաստանը»,-ասված է նախարարության հաղորդագրության մեջ:

Армянская культура, памятники архитектуры, прекрасные пейзажи — Travelblog.lv открывает Армению во всем ее обаянии и сути
Армянская культура, памятники архитектуры, прекрасные  пейзажи — Travelblog.lv открывает Армению во всем ее  обаянии и сути
Армянская культура и искусство с ее уникальными традициями, песней и музыкой, архитектурными памятниками, прекрасными пейзажами были представлены в одном видеоролике. В результате сотрудничества посольства РА в Латвии (резиденция в Вильнюсе) и Travelblog.lv снят ролик, в котором открывается Армению во всем ее обаянии и сути. Как передает Арменпресс, об этом говорится в сообщении МИД Армении.
При содействии Государственного комитета по туризму Армении и RadissonBluYerevan представители Travelblog.lv установили все возможное и невозможное на неделю - армянскую культуру и искусство с ее уникальными традициями, песней и музыкой, архитектурными памятниками, такими как церкви, монастыри и крест-камни и т. д.
«Чтобы увидеть и понять это, нужно посмотреть фильм, но чтобы обнаружить и восхититься сокровищам армянского мира, оставшимися вне камеры, нужно посетить саму Армению и увидеть ее собственными глазами», -говорится в сообщении министерства.