«ՀայՓոստ»-ը գործակցում է «Յունիստրիմ»-ի հետ ուղարկվող և ստացվող դրամական փոխանցումներ սպասարկելու նպատակով
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության փոստային կապի ազգային օպերատոր «ՀայՓոստ»-ը և «Յունիստրիմ» Բաժնետիրական Առևտրային Բանկը հայտարարել են իրենց գործընկերության մասին, որի նպատակն է՝ ուղարկվող և ստացվող դրամական փոխանցումների ծառայություններ մատուցել Հայաստանի ամբողջ տարածքով:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նոր պայմանագիրը «ՀայՓոստ»-ի հաճախորդներին հնարավորություն կտա եվրոյով, ԱՄՆ դոլարով, ՀՀ դրամով և ռուսական ռուբլով դրամական փոխանցումներ ստանալու Հայաստանում «ՀայՓոստ»-ի 880-ից ավելի փոստային բաժանմունքներից: Ապահով և մատչելի ծառայությունների մատուցմանը զուգահեռ՝ «Յունիստրիմ» դրամական արագ փոխանցումների համակարգը ՀայՓոստի հաճախորդներին թույլ կտա արտասահմանում գտնվող բարեկամներից և ընկերներից փոխանցումներ ստանալ մի քանի րոպեի ընթացքում: ՀայՓոստի հաճախորդները կկարողանան նաև գումարներ ուղարկել «Յունիստրիմ»-ի ամբողջ ցանցով, որն ընդգրկում է ավելի քան 30 երկիր:
«ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ն Հայաստանի Հանրապետության փոստային կապի ազգային օպերատորն է, որը մատուցում է փոստային, ֆինանսական և մանրածախ ծառայություններ: Ներկայումս ՀայՓոստը գործում է ամբողջ Հայաստանով բաշխված 880 փոստային բաժանմունքների միջոցով՝ քաղաքային համայնքներից մինչև ամենահեռավոր գյուղական բնակավայրերը:

HayPost of Armenia partners with Unistream to provide inbound and outbound remittance services
YEREVAN, JULY 3, ARMENPRESS. HayPost, the national postal operator of the Republic of Armenia, and Unistream Commercial Bank JSC, have announced a partnership to provide inbound and outbound money transfer services throughout Armenia, reports Armenpress.
The new agreement will allow HayPost customers to receive Unistream remittances in euro (EUR), US dollars (USD), Armenian drams and rubles at any of HayPost’s 880 post offices in Armenia. In addition to providing a secure and economical service, Unistream’s rapid transfer system enables HayPost customers to receive transfers from family and friends abroad within minutes. HayPost customers can also send money through Unistream’s network which spans more than 30 countries.
HayPost CJSC is the national postal operator of the Republic of Armenia which provides postal, financial and retail services. HayPost currently operates through more than 880 of its postal offices across Armenia, from urban to the most remote rural regions.