ՀՀ վարչապետ Փաշինյանը ՌԴ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Դմիտրի Մեդվեդևին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Դմիտրի Մեդվեդևին՝ Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ նշանակվելու կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,ուղերձում, մասնավորապես ասված է.
Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ նշանակվելու կապակցությամբ և լավագույն բարեմաղթանքները Ձեր հետագա պետական գործունեության մեջ:
Ձեր նշանակումը, անկասկած, վկայում է այն մասին, որ Ձեր կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումների քաղաքականությունը պահանջված է:
Հայաստանի Հանրապետության նոր կառավարությունը վճռական է բոլոր ոլորտներում հայ-ռուսական երկկողմ համագործակցության ամրապնդմանը, ինչպես նաև ԵԱՏՄ շրջանակներում փոխգործակցության խորացմանը:
Վստահ եմ, որ համատեղ աշխատանքը երկկողմ համագործակցության բոլոր մակարդակներում իր նպաստը կբերի հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացման ու ընդլայնման գործին:
Օգտվելով առիթից՝ ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել Ձեզ իմ ընտրվելու կապակցությամբ ջերմ բարեմաղթանքների համար:
Հարգելի՛ Դմիտրի Անատոլիի, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Ռուսաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ բարգավաճում և բարեկեցություն»:

PM Nikol Pashinyan sends congratulatory message to Dmitry Medvedev on the occasion of being appointed Prime Minister of Russia
YEREVAN, MAY 8, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Dmitry Medvedev on the occasion of being appointed Head of the Executive of the Russian Federation. As ARMENPRESS was informed from the press service of the Government of Armenia, the message runs as follows,
“Honorable, Dmitry Anatolyevich,
Please, accept my sincere congratulations on the occasion of being appointed Head of the Government of the Russian Federation and my best wishes in your future state activities.
Your appointment, undoubtedly, documents that the reform policy conducted by your Government has great demand.
The new Government of the Republic of Armenia is determined to strengthen the Armenian-Russian bilateral cooperation in all spheres, as well as deepening partnership in the sidelines of the EAEU.
I am confident that joint work on all the levels of bilateral cooperation will foster future development and expansion of Armenian-Russian allied relations.
Taking the opportunity, I want to thank you for your warm wishes on the occasion of my being elected Prime Minister.
Honorable Dmitry Anatolyevich, I wish you good health and new achievements, and prosperity and welfare to the friendly people of Russia”.