Ազատամարտիկներն այցելել են Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարան
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության նախաձեռնությամբ մի խումբ ազատամարտիկներ փետրվարի 25-ին այցելել են ՀՀ ՊՆ Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարան, մասնակցել Արցախյան շարժման 30-րդ և ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 26-րդ տարեդարձերին նվիրված միջոցառմանը:Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Միջոցառման մեկնարկից առաջ ազատամարտիկները ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի հետ միասին Հաղարծինի վանական համալիրում մասնակցել են Սուրբ պատարագին:
Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանում կազմակերպված հանդիսության ընթացքում ազատամարտիկներին ողջունել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն իր խոսքում ներկայացրել է հայկական բանակի արդիականացման ծրագրի հիմնական ուղղությունները, զինված ուժերում սկիզբ առած լայնածավալ բարեփոխումների ընթացքը, անդրադարձել «Ազգ-բանակ» գաղափարի ռազմավարությանը, «Ես եմ» և «Պատիվ ունեմ» ծրագրերի մանրամասներին, դրանց նպատակներին ու ակնկալվող արդյունքներին: Խոսելով առաջիկա ծրագրերի մասին, Վիգեն Սարգսյանն ընդգծել է, որ 2018 թվականին ևս, բանակի արդիականացման յոթնամյա ծրագրի շրջանակում, պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա նոր նախաձեռնություններով: Նոր ծրագրեր կիրականացվեն հատկապես սոցիալական, կրթական, ռազմարդյունաբերության ոլորտներում:

Добровольцы–участники освободительной войны в Арцахе посетили военно-спортивный колледж имени Монте Мелконяна
По инициативе МО РА группа добровольцев – участников освободительной войны в Арцахе 25 февраля посетили военно-спортивный колледж МО имени Монте Мелконяна, приняли участие в мероприятии, посвященном 30-летию Арцахского движения и 26-летию ВС Армении. Об этом «Арменпресс» сообщили в службе информации МО РА.
Перед этим добровольцы вместе с руководителями МО, ВС и Генштаба ВС РА присутствовали на литургии в монастыре Агарцин.
Во время мероприятия в колледже добровольцев приветствовал министр обороны В. Саргсян. Глава оборонного ведомства представил основные направления модернизации армии, процесс реформ, обратился к идеологии “Народ-армия”, подробностям программ “Это я” и “Честь имею”, их целям и ожидаемым результатам. Говоря о будущих проектах, В. Саргсян подчеркнул, что в 2018 г. в рамках семилетней программы модернизации армии МО выступит с новыми инициативами, в частности, в социальной, образовательной сферах, сфере ВПК.