ՀՀ Նախագահը շնորհավորել է Միլոշ Զեմանին Չեխիայի նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունվարի 29-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Չեխիայի Հանրապետության նախագահ Միլոշ Զեմանին վերընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով նրան քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Չեխիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հետագա առաջընթաց և բարօրություն: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Չեխիան Եվրոպայում Հայաստանի կարևորագույն գործընկերներից է, և մենք շահագրգռված ենք շարունակաբար ընդլայնելու և խորացնելու երկկողմ համագործակցությունը բոլոր ձևաչափերում՝ հիմնվելով մեր ժողովուրդների բարեկամության և հոգևոր-մշակութային ընդհանրությունների վրա։ Բարձր եմ գնահատում բարեկամ Չեխիայի աջակցությունը Հայաստան-Եվրոպական միություն ընդլայնվող օրակարգին։
Մեծապես կարևորում եմ Ձեր ջերմ վերաբերմունքը հյուրընկալ Չեխիայում բնակվող հայերի նկատմամբ, Հայոց ցեղասպանության հարցում Ձեր անվերապահ գնահատականը և մեր անձնական բարեկամությունը»,- ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

YEREVAN, JANUARY 29, ARMENPRESS. Armenian President Serzh Sargsyan on January 29 sent a congratulatory letter to President of the Czech Republic Milos Zeman on his re-election, wishing him good health and success, and further progress, welfare to the friendly people of the Czech Republic, the Presidential Office told Armenpress.
“The Czech Republic is among Armenia’s key partners in Europe, and we are interested in constantly expanding and deepening the bilateral cooperation at all formats based on the friendship and spiritual-cultural similarities between our peoples. I highly appreciate the support of the friendly Czech Republic to the Armenia-EU expanded agenda.
I attach great importance to your warm attitude towards the Armenians in the Czech Republic, your unconditional assessment regarding the Armenian Genocide and our personal friendship”, reads the President’s congratulatory letter.