Կարեն Կարապետյանը Իրաքյան Քուրդիստանի վարչապետի հետ քննարկել է տնտեսական կապերի ամրապնդման հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դավոսում շարունակվող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանդիպում է ունեցել Իրաքյան Քուրդիստանի վարչապետ Նեչիրվան Բարզանիի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, քննարկվել են երկկողմ տնտեսական կապերի ամրապնդման ու զարգացման հնարավորություններն ու հեռանկարները: Վարչապետ Բարզանին ընդգծել է, որ ցանկանում են խորացնել համագործակցությունը Հայաստանի հետ և խթանել առևտրատնտեսական կապերը:
Կարեն Կարապետյանն իր հերթին կարևորել է երկկողմ կապերի ամրապնդումը՝ ընդգծելով, որ Հայաստանի կառավարությունը պատրաստ է փոխշահավետ գործակցությունը զարգացնելու ուղղությամբ գործնական քայլեր իրականացնել:
Վարչապետներն անդրադարձել են փոխգործակցության հնարավորությունենրին՝ քննարկելով տարբեր ոլորտներում, մասնավորապես՝ էներգետիկայի, զբոսաշրջության, առևտրի բնագավառներում հարաբերությունների խորացման հնարավորությունները:

Armenian Premier, Prime Minister of Iraqi Kurdistan discuss issues of strengthening economic relations
YEREVAN, JANUARY 24, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan met with Prime Minister of Iraqi Kurdistan Nechirvan Barzani in the sidelines of the World Economic Forum in Davos.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Government of Armenia, opportunities and prospects of strengthening and developing bilateral economic relations were discussed. PM Barzani emphasized that they want to deepen cooperation with Armenia and foster trade and economic relations.
Karen Karapetyan also highlighted strengthening of bilateral relations, emphasizing that the Government of Armenia is ready to take practical steps for the development of mutually beneficial cooperation.
Karen Karapetyan referred to the cooperation opportunities, touching upon the opportunities of deepening relations in various spheres, particularly in energy, tourism and trade.