ՀՀ Նախագահն այցելել է Հայրենիքի պաշտպանության համար նահատակված Ադամ Սահակյանի ընտանիքին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 2-ին այցելել է 2016թ. ապրիլյան ռազմական գործողությունների ժամանակ Հայրենիքի սահմանների պաշտպանության ընթացքում ծառայողական պարտքը կատարելիս անձնվիրաբար զոհված Ադամ Սահակյանի ընտանիքին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Հանրապետության Նախագահը զորակցություն է հայտնել Հայրենիքի զինվորի ծնողներին, հարազատներին և իր ու ողջ հայ ժողովրդի անունից վստահեցրել, որ երախտապարտ սերունդները անուն առ անուն կհիշեն և հավերժ կփառաբանեն Ադամի և հանուն Հայրենիքի նահատակված մեր բոլոր հերոս տղաների սխրագործությունը:

Президент Армении посетил семью погибшего при защите Отечества Адама Саакяна
Президент Армении Серж Саргсян 2 апреля посетил семью Адама Саакяна, самоотверженно погибшего при исполнении служебного долга в ходе защиты границ Отечества во время апрельских боевых действий 2016г.
Как сообщилиАрменпрессв Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, Серж Саргсян высказал слова поддержки родителям солдата Отечества, его родным и от имени всего армянского народа и от себя лично заверил, что благодарные поколения поимённо будут помнить и вечно славить подвиг Адама и всех наших героических парней, павших во имя Отечества.