ՀՀ Նախագահն այցելել է Հայրենիքի պաշտպանության համար նահատակված Ադամ Սահակյանի ընտանիքին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 2-ին այցելել է 2016թ. ապրիլյան ռազմական գործողությունների ժամանակ Հայրենիքի սահմանների պաշտպանության ընթացքում ծառայողական պարտքը կատարելիս անձնվիրաբար զոհված Ադամ Սահակյանի ընտանիքին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Հանրապետության Նախագահը զորակցություն է հայտնել Հայրենիքի զինվորի ծնողներին, հարազատներին և իր ու ողջ հայ ժողովրդի անունից վստահեցրել, որ երախտապարտ սերունդները անուն առ անուն կհիշեն և հավերժ կփառաբանեն Ադամի և հանուն Հայրենիքի նահատակված մեր բոլոր հերոս տղաների սխրագործությունը:

YEREVAN, APRIL 2, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan visited on April 2 the family of Adam Sahakyan who was killed during the 4-day April war in 2016 while protecting the borders of the Motherland.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Armenian President’s Office, the President of the Republic expressed solidarity with the parents and relatives of the soldier of the Motherland, and assured on behalf of him and the entire Armenian people that the grateful generations will remember and glorify the feats of Adam and the other fallen heroes.