Սպասվող լրահոս. 16.03.2017
Ավիացիոն անվտանգության որակի վերահսկման հարցը գործադրի ուշադրության կենտրնում է: Այսօր` մարտի 16-ին, կայանալիք ՀՀ կառավարության նիստում գործադիրը կհաստատի Հայաստանի քաղաքացիական ավիացիայի ավիացիոն անվտանգության որակի հսկողության ազգային ծրագիրը:
Քաղաքագետ Սերգեյ Մինասյանը կամփոփի ՀՀ նախագահի այցը Մոսկվա և կանդրադառնա միջազգային ու տարածաշրջանային խնդիրներին:
Սյունիքի Տաթև համայնքի Շինուհայր կենտրոնում ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության ու համայնքների զարգացմանն աջակցող միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչները կծանոթանան Տաթև խոշորացված համայնքում իրականացվող ծրագրերի ընթացքին: Համայնքին տրամադրվող տեխնիկական միջոցների և սարքավորումների գնման ընդհանուր արժեքը կազմում է 166 մլն դրամ:
Երևան է ժամանելու Ուկրաինայի դատախազության ազգային ակադեմիայի պատվիրակությունը՝ ռեկտոր Իվան Պրիսյաժնյուկի գլխավորությամբ: Հայաստանի արդարադատության ակադեմիայի և Ուկրաինայի դատախազության ազգային ակադեմիայի միջև կստորագրվի համագործակցության պայմանագիր:
ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանը և Հայաստանում ՄԱԿ-ի Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպության ներկայացուցիչ Ռայմունդ Յելեը հանդես կգան մամուլի ասուլիսով: Նրանք կներկայացնեն պարենային անվտանգության վիճակը Եվրոպայում և Կենտրոնական Ասիայում:
ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայում մարտի 16-17-ը տեղի կունենա տարեկան ընդհանուր ժողով: Մի շարք բաժանմունքներ կներկայացնեն 2016թ-ի գիտական և գիտակազմակերպական գործունեության հիմնական արդյունքները:
Երկու և ավելի երեխա ունեցող ուսանող-ծնողները կստանան ուսման վարձերի փոխհատուցման հավաստագրեր։ Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամն ուսումնառության ամբողջ ընթացքում փոխհատուցում է առկա ուսուցման համակարգի բակալավրիատում սովորող և երկու ու ավելի երեխա ունեցողների ուսման վարձը:
ՀՀ մշակույթի նախարարության «Մշակութային կանգառ» ծրագրի շրջանակում մեկնարկում են «Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի» մարտ ամսվա կինոցուցադրությունները: Վարդենիկի մշակույթի տանը կցուցադրվի «Վարդապետի լռությունը» ֆիլմը /ռեժիսոր Վիգեն Չալդրանյան/:

Предстоящие новости:16.03.2017
Сегодня, 16-го марта, состоится очередное заседание правительства Армении. Будет утверждена национальная программа по надзору за качеством Гражданской авиации Армении.
Сегодня, 16-го марта, состоится пресс-конференция политолога Сергея Минасяна. Он прокомментирует итоги визита президента Армении в Москву и региональные проблемы.
В общине Татев, центр «Шинуайр», представители министерства территориального управления и развития Армении и поддерживающих развитие общин международных организаций посетят общину Татев и ознакомятся с ходом программы по укрупнению общин.
Делегация Национальной академии прокуратуры Украины во главе с ректором Иваном Присяжнюком посетит Академия юстиции Армении, где состоится подписание соглашения о сотрудничестве.
Сегодня, 16-го марта, состоится пресс-конференция министра сельского хозяйства Армении Игнатия Аракеляна и представителя организации Продовольствия и сельского хозяйства ООН Раймунда Йеле.
В НАНА 16-17-го марта состоится ежегодное общее собрание. Ряд отделений Академии представят результаты проделанной в 2016 году работы.
В Молодежном фонде Армении состоится церемония вручения сертификатов о компенсации плат за учебу родителям с двумя или более студентами.
В Доме культуры Варденика состоится показ фильма Вигена Чалдраняна «Молчание мастера» в рамках проекта «Культурная остановка».