Արցախի և Ադրբեջանի շփման գծում իրադրությունը լարված է մնացել
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանը անցնող գիշեր շփման գծի ողջ երկայնքով ականանետերից, նռնականետերից ու խոշոր տրամաչափի գնդացիրներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 145 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Արցախի ՊՆ հայտարարության մեջ նշվում է. «Մարտի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը իրադրությունը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում մնացել է լարված: Հակառակորդը շփման գծի ողջ երկայնքով ականանետերից, նռնականետերից ու խոշոր տրամաչափի գնդացիրներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 145 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց: Հատկապես ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել շփման գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից ու տարբեր տիպի նռնականետերից արձակել է 111 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է»:

Situation in NK line of contact remains tense in past 24 hours
YEREVAN, MARCH 3, ARMENPRESS. Last night Azerbaijani forces violated the ceasefire regime over 145 times firing from mortars, grenade launchers and heavy machine guns along the entire length of the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact, the Defense Ministry of Nagorno Karabakh (Artsakh Republic) told “Armenpress”.
The Ministry issued a statement which says: “On March 2 and overnight March 3 the situation in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact remained tense. The Azerbaijani side violated the ceasefire regime over 145 times by firing more than 2000 shots from mortars, grenade launchers and heavy machine guns at the Armenian positions along the entire length of the line of contact. More intensive ceasefire violations were registered in the eastern and north-eastern directions of the line of contact where the Azerbaijani forces fired 111 shells from 60mm and 82mm mortars and various types of grenade launchers.