Սպասվող լրահոս. 22.12.2016
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը Լրատվական ռադիոյի եթերում ներկայացնում է այն ամենն, ինչի մասին կկարդաք, կլսեք ու կտեսնեք այսօրվա լրահոսում:
Այսօր` դեկտեմբերի 22-ին, ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան՝ նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:
Խորհրդարանում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի չորրորդ համատեղ նիստը:
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում նախատեսում է ստեղծել «Մատենադարան»-ի մասնաճյուղ` «Մատենադարան-Գանձասար» գիտամշակութային կենտրոն: Այս հարցն ընդգրկված է ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստի օրակարգում:
Գործադրի նիստից հետո կառավարության մամուլի կենտրոնում լրագրողների հետ կհանդիպի ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը: Նա տարեկան ամփոփիչ ասուլիսին կներկայացնի գերատեսչության 2016 թվականի կատարված աշխատանքները:
ՀՀ ԳԱԱ Պատմության ինստիտուտի տնօրեն Աշոտ Մելքոնյանը կամփոփի 2016 թվականին իրականացրած աշխատանքներն ու կանդրադառնա առաջիկա անելիքներին:
Փորձագիտական դաշտը քննարկում է դեկտեմբերի 21-ին, Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիի Հայաստան կատարած այցը: Իրանագետներ Վարդան Ոսկանյանը, Արտյոմ Տոնոյանը, տարածաշրջանային հարցերով փորձագետ Արմեն Պետրոսյանը կխոսեն թեմայի շուրջ:
Տարին ամփոփում է «Սանիթեք» ընկերությունը: «Սանիթեք» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Նիկոլաս Թավիլը, «Սանիթեք» ընկերության գործառնական ղեկավար Արգիշտի Տիգրանյանը կխոսեն Երևանում ձնամաքրման, սանմաքրման և աղբահանության աշխատանքների կազմակերպման մասին: Անդրադարձ կկատարվի նաև մինչ այժմ իրականացված աշխատանքներին, ինչպես նաև այս ոլորտում քաղաքային մշակույթի առանձնահատկություններին:
Երեւանի հրաձգության մանկապատանեկան մարզադպրոցում կանցկացվի «Տարվա լավագույն մարզիկ» միջոցառումը, որի ժամանակ Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիայի նախագահի կողմից կպարգևատրվեն տարվա ընթացքում բարձր արդյունքներ ցույց տված մարզիկներն ու մարզիչները, մարզադպրոցների տնօրենների կողմից ևս կլինեն պարգևատրումներ:

Предстоящие новости:22.12.2016
Сегодня, 22-го декабря, по решению председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции, по инициативе правительства созывается внеочередная сессия НС – по повестке дня инициатора.
В НС Армении состоится четвертое совместное заседание Постоянной комиссии НС Армении по внешним связям и Комитета Государственной Думы ФС РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками.
Сегодня, 22-го декабря, состоится очередное заседание правительства Армении. В повестке – вопрос создания в НКР филиала Матенадарана – научно-культурного центра «Гандзасар-Матенадаран».
Сегодня, 22-го декабря, после заседания правительства Армении состоится итоговая пресс-конференция министра юстиции Армении Арпине Ованнисян.
Сегодня, 22-го декабря, состоится пресс-конференция директора Института истории НАН Армении Ашота Мелконяна, посвященная итогам года.
Экспертное сообщество обсуждает визит президента Ирана Хасана Рохани в Армению. Сегодня, 22-го декабря, состоятся пресс-конференции ираниста Вардана Восканяна, ираниста Артема Тонояна и эксперта по региональным вопросам Армена Петросяна, посвященные этой теме.
Итоги года подводит компания «Санитек». Сегодня, 22-го декабря, состоится пресс-конференция представителей компании «Санитек» - исполнительного директора Николаса Тавиля, исполнительного менеджера Аргишти Тиграняна.
В Детско-юношеской спортивной школе по стрельбе Еревана состоится Мероприятие «Лучший спортсмен года». Состоятся награждения.