ՀՀԿ-ն տարին փակում է 158 հազար անդամով
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում իշխող Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը տարին փակում է 158 հազար անդամով: Դեկտեմբերի 20-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը՝ նշելով, որ տարեսկզբին անդամների թիվը շուրջ 152 հազար է եղել:
Արմեն Աշոտյանը նաև հայտնեց, որ տարվա ընթացքում կուսակցությունը լքել է շուրջ հազար մարդ: «ՀՀԿ-ն ոչ միայն ընդունում է մարդկանց, այլև հեռացնում է: Լինում են բնական կորուստներ՝ մահեր, մարդիկ, որոնք դուրս են գալիս կուսակցությունից: Կուսակցությունը բաց քաղաքական մարմին է, դինամիկ՝ իր մարդկային ռեսուրսով»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Արմեն Աշոտյանը։
Հարցին՝ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի անդամակցությունից հետո՞ է 1000 մարդ լքել կուսակցությունը, Արմեն Աշոտյանը պատասխանեց. «Այս առումով պատմությունը լռում է, որովհետև նման դեպքերի ականատեսն ու արձանագրումը գոյություն չունի»:

Armenia’s ruling party closes year of 2016 with 158.000 members
YEREVAN, DECEMBER 20, ARMENPRESS. Armenia’s ruling party – the Republican Party of Armenia, closes the year with 158.000 members, RPA Vice President Armen Ashotyan told reporters on December 20, adding that at the beginning of the year the number of members was over 152.000, “Armenpress” reports.
Ashotyan also said over 1000 people left the party within the year. “The RPA not only accepts but also dismisses people. Natural losses, deaths occur, there are people who leave the party. The party is an open political body, it is dynamic with its human resource”, Ashotyan said.
To the question that those 1000 people left the party after PM Karapetyan’s membership, or not, Ashotyan stated: “In this sense the history is silent since there are no witnesses and recordings of such cases”.