Սպասվող լրահոս. 29.11.2016
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը Լրատվական ռադիոյի եթերում ներկայացնում է այն ամենն, ինչի մասին կկարդաք, կլսեք ու կտեսնեք այսօրվա լրահոսում:
Այսօր` նոյեմբերի 29-ին, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի անդամները կհանդիպեն լրագրողներին: Հանդիպման ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն Բեռլին կատարած այցի վերաբերյալ:
ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական հիմնարկներում և մարմիններում հասարակական վերահսկողություն իրականացնող հասարակական դիտորդների խումբը ներկայացնում է 2014-2015 թվականների հաշվետվություն: Խումբը կհրապարակի նաև 2016 թվականի ընթացքում արձանագրված խնդիրների քննարկման արդյունքները։
Ի՞նչ քաղաքական գործընթացներ են սպասվում ՀՀԿ-ի համագումարից հետո, ինչ հնարավոր դաշինքներ ու նոր կուսակցություններ կարող են լինել: Հայաստանի քաղաքական իրադարձությունների զարգացման հնարավոր տարբերակներին վերաբերյալ իր վերլուծություններն է ներկայացնելու քաղտեխնոլոգներն ու քաղաքագետները:
«Ընդդեմ գենդերային բռնության ակտիվության 16-օրյակ»-ի քարոզարշավի շրջանակում, «Ընդդեմ կանանց նկատմամբ բռնության» կոալիցիան կազմակերպում է հանդիպում լրագրողների հետ: Կոալիցիայի անդամները կպատմեն իրենց գործունեության և հատկապես այս տարի իրականացրած ծրագրերի մասին։ Նշենք, որ առաջիկայում ԱԺ օրակարգ կմտնի Ընտանեկան բռնության կանխարգելման օրենքի նախագիծը:
ԵՊՀ-ում կկայանա «Հայաստանի հեռուստատեսությունը և ռադիոն XXI դարում» խորագրով միջազգային գիտաժողով: Գիտաժողովը նվիրված է Հայաստանի հանրային ռադիոյի 90 և Հայաստանի հանրային հեռուստատեսության 60-ամյա հոբելյաններին:
«Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում այսօր կկայան կանադական «Մոլինարի» լարային քառյակի համերգը: Մինչ համերգը, լրագրողների հետ հանդիպմանը ծրագրի մանրամասներ կներկայացնեն կանադահայ կոմպոզիտոր Պետրոս Շուժունյանը, ջութակահար Օլգա Ռանզենհոֆերը, ով նաև Մոլինարի քառյակի հիմնադիրն է, ալտահար Ֆրեդերիկ Լամբերը, ՀՀ մշակույթի նախարարի խորհրդական Սվետլանա Սահակյանը:
«Մոսկվա» կինոթատրոնում կկայանա «Լույսի ձայներ» վավերագրական ֆիլմի անդրանիկ ցուցադրությունը: Ֆիլմը պատմում է «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբի՝ Շվեյցարիայի 16 քաղաքներում այս տարվա ամռանը կայացած համերգային շրջագայության մասին: Ֆիլմի ցուցադրությունից առաջ՝ «Հայաստանի փոքրիկ երգիչները» հանդես կգան կատարումներով: «Լույսի ձայներ» վավերագրական ֆիլմի պրեմիերային ներկա կլինի ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը:

Предстоящие новости: 29.11.2016
Сегодня, 29-го ноября, состоится пресс-конференция членов парламентской группы дружбы Армения-Германия. Будут представлены детали визита в Берлин.
Сегодня, 29-го ноября, состоится представление доклада группы общественных наблюдателей по общественному контролю в пенитенциарных учреждениях и органах министерства юстиции.
Сегодня, 29-го ноября, состоится пресс-конференция на тему "Политические процессы после съезда Республиканской партии Армении". В ходе пресс-конференции будут обсуждены возможные варианты развития событий в политической жизни страны в предвыборный период в контексте озвученных во время съезда РПА тезисов. Участник пресс-конференции: политтехнолог Виген Акопян.
Сегодня, 29-го ноября, состоится встреча с журналистами в рамках проекта «16 дней против активности гендерного насилия». Законопроект о семейном насилии вскоре будет обсуждаться в НС Армении.
На факультете журналистики ЕГУ пройдет международная научная конференция «Телевидение и радио Армении в XXI веке», посвященная 90-летию Общественного радио и 60-летию телевидения в Армении.
В концертном зале «Арно Бабаджанян» сегодня, 29-го ноября, состоится концерт струнного квартета «Молинари». До концерта состоится пресс-конференция, посвященная концертам канадского струнного квартета «Молинари».
В кинотеатре «Москва» состоится премьера фильма документального фильма «Голоса света», рассказывающего о концертном турне хора «Маленькие певцы Армении» по 16 городам Швейцарии, который прошел этим летом. Будет присутствовать министр культуры Армении Армен Амирян.