ՊԲ-ն հրապարակել է Ադրբեջանի կիրառած նռնականետի հետևանքով վնասված ավտոմեքենայի լուսանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը տարածել է հոկտեմբերի 6-ի լույս 7-ի գիշերը Ադրբեջանի կողմից շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ կիրառված ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետի արդյունքում վնասված ՊԲ ավտոմեքենայի լուսանկարները:
Ավելի վաղ ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել էին, որ հրադադարի ռեժիմի ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել շփման գծի հյուսիսային և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (155 կրակոց) և «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացան (109 կրակոց):

NKR Defense Ministry releases images of vehicle damaged by Azerbaijani ceasefire violation
YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh has released images of a damaged vehicle of the ministry, which came under fire when Azerbaijani forces fired AGS-17 type grenade launchers overnight October 6-7 in the northern direction of the line of contact.
Earlier the NKR Defense Ministry told ARMENPRESS intense ceasefire violations took place in the northern and northeastern directions of the line of contact. Azerbaijani forces fired DShk heavy machine guns (155 shots) and “Istiglal” anti-materiel rifles (109 shots) in the abovementioned locations.