ՊԲ-ն հրապարակել է Ադրբեջանի կիրառած նռնականետի հետևանքով վնասված ավտոմեքենայի լուսանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը տարածել է հոկտեմբերի 6-ի լույս 7-ի գիշերը Ադրբեջանի կողմից շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ կիրառված ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետի արդյունքում վնասված ՊԲ ավտոմեքենայի լուսանկարները:
Ավելի վաղ ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել էին, որ հրադադարի ռեժիմի ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել շփման գծի հյուսիսային և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (155 կրակոց) և «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացան (109 կրակոց):

АО НКР опубликовало снимки поврежденного выстрелом из гранатомета автомобиля
Министерство обороны НКР распространило снимки автомобиля, поврежденного выстрелом из гранатомета АСГ-17 с азербайджанской стороны в ночь с 6 на 7 октября.
Ранее пресс-служба МО НКР сообщила, что интенсивные нарушения прекращения огня имели место на северном и северо-восточном участках линии противостояния, где противник применил крупнокалиберный пулемет типа ДШК (155 выстрелов) и дальнобойные снайперские винтовки типа “Истиглял” (109 выстрелов)
На северном направлении был произведен один выстрел из автоматического станкового гранатомета АСГ-17.