Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նյու Յորքում աշխատանքային այցելությամբ գտնվող արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 20-ինհանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ջեյմս Ուորլիքի, Պյեռ Անդրիոյի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման խաղաղ գործընթացի առաջ մղման նպատակով Վիեննայում և Սանկտ Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման անհրաժեշտությանը։
Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծեց, որ Ադրբեջանն արդեն մի քանի ամիս է մերժում է իրականացնել գագաթաժողովներին նախագահների մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ դրանով իսկ խոչընդոտելով բանակցային գործընթացի առաջընթացի նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծմանը։

Эдвард Налбандян встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ
Находящийся с рабочим визитом в Нью-Йорке министр ИД Армении Эдвард Налбандян 20 сентября встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Джеймсом Уорликом (США), Игорем Поповым (Россия) и Пьером Андрие (Франция) и с личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспшиком.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ МИД РА, на встрече обсуждалась необходимость выполнения договоренностей, достигнутых на саммитах в Вене и Санкт-Петербурге, направленных на продвижение переговоров по мирному урегулированию карабахского конфликта.
Эдвард Налбандян подчеркнул, что Азербайджан уже несколько месяцев игнорирует выполнение договоренностей, достигнутых на уровне глав государств, тем самым торпедируя создание соответствующих условий для продвижения в переговорном процессе.