Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ալեքսանդր Գրիգորյանին՝ ծննդյան 80-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ, Երևանի Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական պետական դրամատիկական թատրոնի գլխավոր ռեժիսոր և գեղարվեստական ղեկավար Ալեքսանդր Գրիգորյանին՝ ծննդյան 80-րդ տարեդարձի կապակցությամբ, մաղթել նրան առողջություն, արևշատություն և ստեղծագործական նոր նվաճումներ:
«Դուք մեր թատերարվեստի այն երևելիներից եք, ով տասնամյակներ շարունակ կոփելով բեմադրիչի իր ազնիվ կեցվածքը, հանդիսատեսի առանձնակի սերն ու համակրանքն է վայելում: Ձեր ստեղծագործական ձեռագրի յուրօրինակ դրսևորումներն են Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական պետական դրամատիկական թատրոնում բեմադրած՝ ժամանակակից և դասական դրամատուրգների բազմաթիվ գործերը:
Ձեր հարուստ ու բովանդակալից կենսագրությունը վառ և ուսանելի օրինակ է թատրոն մուտք գործող նոր սերնդի ներկայացուցիչների համար:
Մեծ է Ձեր ավանդը նաև հայ-ռուսական մշակութային համագործակցության զարգացման և բարեկամության ամրապնդման գործում: Դուք սիրված և գնահատված եք նաև հայրենիքի սահմաններից դուրս»,-ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

President Sargsyan congratulates People’s Artist of Armenia Aleksandr Grigoryan on 80th birthday
YEREVAN, AUGUST 20, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan sent a congratulatory letter to People’s Artist of the Republic of Armenia, General Director and Art Director of State Russian Drama Theater after K. Stanislavski Aleksandr Grigoryan on the occasion of his 80th birthday.
The Armenian President wished him good health, happiness and new achievements in his future activities, press service of the Presidential administration informed “Armenpress”.
“You are one of the notable figures in our theatrical art, who, annealing his honest behavior of director for decades, enjoyed the audience’s special love and sympathy. Many works of contemporary and classical playwrights performed in Stanislavski Russian Theater of Yerevan are the unique expressions of your creative manuscript.
Your rich and meaningful life serves as an instructive example for the representatives of new generation entering theater.
Your have had a great contribution to the development of the Armenian-Russian cultural cooperation and the strengthening of the friendship. You are loved and appreciated also beyond the borders of the Motherland”, the President’s letter reads.