Ադրբեջանական կողմը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 100 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում ադրբեջանական կողմն անցնող գիշեր խախտել է հրադադարի պանպանման ռեժիմը 14 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Հուլիսի 10-ի լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պանպանման ռեժիմը խախտել է 14 անգամ՝ ինքնաձիգերից, գնդացիրներից և դիպուկահար հրացաններից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 100 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնային գծումևշարունակում վստահորեն իրականացնելմարտականհերթապահություն»:

YEREVAN, JULY 11, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh informs 14 incidents of ceasefire violations were recorded in the Nagorno Karabakh-Azerbaijani contact line.
The Ministry’s announcement reads: “Overnight July 10-11 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime 14 times by firing more than 100 shots from automatic rifles, heavy machine guns and sniper rifles at the Armenian positions.
The Defense Army forces are in full control of the situation in the frontline and continue confidently fulfilling their military tasks”.