Ադրբեջանը շփման գծում կիրառել է ԴՇԿ տիպի գնդացիրներ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում ադրբեջանական կողմը հյուսիսային ուղղությամբ կիրառել է ԴՇԿ տիպի գնդացիրներ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Հունիսի 28-ի լույս 29-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերականանդորր:
Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից` հյուսիսային ուղղությամբ կիրառելով նաև ԴՇԿ տիպի գնդացիրներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակումիրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն»:

YEREVAN, JUNE 29, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh says the Azerbaijani side has fired DShK heavy machine guns in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The ministry’s announcement reads:”Overnight June 28-29 relative calm was maintained in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
Azerbaijan has violated the ceasefire regime mainly by firing small arms, and DShk heavy machine guns in the northern direction.
The Defense Army of Nagorno Karabakh is in control of the situation and continue monitoring the border”.