Ադրբեջանը ԼՂ շփման գծում ենթափողային նռնականետ է կիրառել
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում անցնող գիշեր ադրբեջանական կողմը հրադադարի ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից` հյուսիսային ուղղությամբ կիրառելով նաև ենթափողային նռնականետ /ԳՊ-25/ (1 արկ): Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Հունիսի 23-ի լույս 24-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական անդորր: Հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից` հյուսիսային ուղղությամբ կիրառելով նաև ենթափողային նռնականետ /ԳՊ-25/ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն»:

YEREVAN, JUNE 24, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh says overnight June 23-24 Azerbaijan violated the ceasefire regime by firing small arms and under-barrel grenade launcher /GP-25/ (1 grenade) in the northern direction of the contact line.
The Ministry’s announcement reads: “Overnight June 23-24 relative calm was maintained in Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Azerbaijani side violated the ceasefire regime by firing mainly small arms and under-barrel grenade launcher /GP-25/ (1 grenade) in the northern direction of the contact line.
The Defense Army forces refrained from taking counter measures and continued confidently fulfilling their military duties”.