Սպասվող լրահոս. 10.06.2016
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:«Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը Լրատվական ռադիոյի եթերում ներկայացնում է այն ամենն, ինչի մասին կկարդաք, կլսեք ու կտեսնեք այսօրվա լրահոսում:
Հունիսի 12-ին ՌԴ-ն նշում Է գլխավոր պետական տոնը՝ Ռուսաստանի օրը: 1990 թվականի հունիսի 12-ին Գերագույն խորհուրդն ընդունեց Ռուսաստանի անկախության և ինքնիշխանության մասին հռչակագիրը: 1994 թվականից սկսած հունիսի 12-ը նշվում է որպես Ռուսաստանի օր: Տոնին ընդառաջ այսօր` հունիսի 10-ին, ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանությունը կազմակերպում է ընդունելություն:
Հունիսի 10-ին ԱՄՆ-ի Սիլիկոնյան հովտում կմեկնարկեն «Հայաստան. ՏՏ ֆորում»-ի աշխատանքները, որին մասնակցում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարը Արծվիկ Մինասյանը: Նա հանդիպելու է «Սինոփսիս»-ի նախագահ Չի Ֆուն Չանի, ինչպես նաև Սիլիկոնյան հովտի երիտասարդ հայ ծրագրավորողների հետ: Հունիսի 11-ին Լոս Անջելեսում կանցկացվի նաև գործարար համաժողով:
ՀՀ ՊՆ իր կարիքների համար հայտարարել է ապրանքների մատակարարման, աշխատանքների և ծառայությունների մատուցման մրցույթներ: Այսօր կայանալու է մրցույթների հնարավոր մասնակիցների հավաք հանդիպումը:
Համագործակցության մասին փաստաթուղթ կստորագրվի Հայաստանի և Չինաստանի մշակույթի նախարարությունների միջև: Փաստաթղթի ստորագրմամբ կհաստատվի 2017-2020 թվականների համատեղ ծրագիրը: Թե Հայաստանն ու Չինաստանը կոնկրետ ինչ ծրագրեր են իրականացնելու, կբարզաբանեն ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը և ՀՀ-ում Չինաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլուն:
Հոգեբուժական խնդիրները քննարկվեն «Հոգեբուժական փորձաքննություններ և հետտրավմատիկ սթրեսային խանգարումներ» խորագրով երկօրյա գիտաժողովում: Այն նվիրված է Հայկական հոգեբուժական ասոցիացիայի հիմնադիր Մարիետա Մելիք-Փաշայանի 80-ամյակին: Գիտաժողովի երկրորդ նիստն անցկացվելու է հունիսի 11-ին՝ Ստեփանակերտում:
Օրվա առողջապահական թեման կշարունակեն սեքսոպաթոլոգները: Որո՞նք են սեռական ճանապարհով փոխանցվող ամենատարածված հիվանդությունները, ինչպե՞ս կարելի է դրանք կանխարգելել և բուժել: Սեքսապաթոլոգիայի համալսարանական կլինիկայի ղեկավար Սևադա Հակոբյանը կներկայացնի իր խորհուրդներն ու հիվանդացության վերաբերյալ որոշ վիճակագրական տվյալներ:
Արդյո՞ք իրական են խանութներում տարբեր ապրանքների համար սահմանված զեզչերը, թե դրանք մոլորեցնում են սպառողին: «Իրազեկ եւ պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահԲաբկեն Պիպոյանը կանդրադառնա խանութների զեղչերին, մոլորեցնող գովազդներին և անկառավարելի մարկետինգի հետեւանքներին:

Предстоящие новости: 10.06.2016
12-го июня в РФ отмечается государственный праздник – День России. 12-го июня 1990 года Верховный совет принял декларацию о независимости и суверенитете РФ. С 1994 года этот денз отмечается как День России. Навстречу этому дню посольство РФ в Армении организует прием в связи с Днем России.
10-го июня в США, в Силиконовой долине стартует «Армения: ИТ-форум», в котором примет участие министр экономики Армении Арцвик Минасян. Он встретится с председателем организации «Синопсис» Чи Фун Чаном, а также с молодыми армянскими программистами, работающими там. 11-го июня в Лос-Анджелесе состоится также бизнес-форум.
В Министерстве обороны Армении состоится встреча возможных участников конкурса по предоставлению услуг и работ для нужд министерства обороны Армении.
Сегодня, 10-го июня, состоится подписание проекта «О культурном сотрудничестве между министерством культуры Республики Армения и министерством культуры Китайской Народной Республики на 2017-2020 гг.».
После церемонии состоится пресс-конференция министра культуры Армении Асмик Погосян и посла КНР Тяня Эрлуна.
В ЕГМУ имени Гераци состоится Научная конференция на тему «Психиатрические экспертизы и посттравматические стрессовые нарушения», посвященная 80-летию основателя Ассоциаации армянских психиатров Мариетты Мелик-Пашаян.второв заседание конференции состоится 11-го июня в Степанакерте.
Сегодня, 10-го июня, состоится пресс-конференция руководителя Университетской клиники сексопатологии Севады Акопяна, который представит статистические данные и даст советы и рекомендации.
Сегодня, 10-го июня, состоится пресс-конференция председателя ОО «Осведомленный и защищенный потребитель» Бабкена Пипояна. Он будет говорить о скидках в магазинах, вводящих покупателей в заблуждение, и о последствиях неуправляемого маркетинга.