Սպասվող լրահոս. 07.06.2016
Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմինը կազմակերպում է տնտեսավարող սուբյեկտների իրազեկման միջոցառում: Այսօր` հունիսի 7-ին, կներկայացվեն տնտեսավարող սուբյեկտների գործունեությանն առնչվող օրենսդրական դաշտում տեղի ունեցած վերջին փոփոխությունները: Դա պայմանավորված է Հայաստանի` Եվրասիական տնտեսական միությանն անդամակցելու հանգամանքով: Իրազեկման միջոցառմանը ներկա կլինեն Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի ղեկավար Լևոն Խալիկյանը, ոլորտի պատասխանատուներ, ինչպես նաև խոշոր առևտրային և ներմուծող կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Ցեղասպանության բանաձևի ընդունումից հետո Գերմանիայի թուրք պատգամավորներին սպառնում են սպանել, Էրդողանն էլ Գերմանիային ու Ֆրանսիային մեղադրում է Ռուանդայում և Նամիբիայում ցեղասպանություն իրականացնելու մեջ: Գերմանիայի կողմից Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելուց հետո Թուրքիան ի՞նչ քայլերի կգնա, որո՞նք պետք է լինեն Հայաստանի, Սփյուռքի անելիքները: Թեմայի շուրջ իրենց դիտարկումներն են ներկայացնելու ԵՊՀ արևելագիտության ֆակուլտետի թյուրքագիտության ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Ալեքսանդր Սաֆարյանը, ՀՀ ԳԱԱ թղթակից անդամ, պրոֆեսոր Նիկոլայ Հովհաննիսյանը:
Այսօր պաշտոնաես կբացվի Բաղրամյան 1 հասցեում գտնվող «Startup Armenia Coworking»-ի գրասենյակը: Կներկայացվեն «Startup Armenia Coworking»-ի և Սևանում կայանալիք «Sevan Startup Summit» ֆորումի ծրագրերը: Կքննարկվեն Հայաստանում ՏՏ ոլորտի և «Startup» ծրագրերի խնդիրներն ու առաջխաղացման տեսլականը: Միջոցառմանը ներկա կլինի ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, ինչպես նաև Հայաստանի ՏՏ ոլորտի առաջնակարգ մասնագետներ:
ՀՀ փաստաբանների պալատն ու ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակը կստորագրեն համագործակցության հուշագիր: ՀՀ ՓՊ նախագահ Արա Զոհրաբյանը և ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը կներկայացնեն, թե ինչին է ուղղված համագործակցության հուշագիրը:
Եթե ձեզ հետաքրքրում են ոչ վարակիչ հիվանդությունների վաղ հայտնաբերմանն ուղղված ծրագրերը, ապա սպասեք ՀՀ ԱՆ բուժօգնության քաղաքականության վարչության պետ Ծաղիկ Վարդանյանի վերլուծությանը: Նա կներկայացնի Հայաստանի Հանրապետության բնակչության ռիսկային խմբերում ոչ վարակիչ հիվանդությունների վաղ հայտնաբերմանն և վերահսկմանն ուղղված պետական քաղաքականությունը և իրականացվող աշխատանքները:
Երևանի թիվ 170 ավագ դպրոցում կանցկացվի «Հայոց լեզու և գրականություն» առարկայի միասնական քննությունը: Ներկա կլինի ՀՀ ԿԳ նախարար Լևոն Մկրտչյանը:
Քննարկումների առանցքում կրկին տրանսպորտային խնդիրներն են: «Փոխադրողների միության» նախագահ Հրանտ Եղիազարյանը և «Ավտովարորդների պաշտպանության լիգա»-ի նախագահ Տիգրան Հովհաննիսյանը կխոսեն հանրապետության երթուղիները սպասարկող ընկերությունների, տաքսի-ծառայություն մատուցող կազմակերպությունների և ավտոկայանատեղերի առկա վիճակի մասին։
Մի քանի օր է Երևանում և հանրապետության այլ մարզերում տեղացած ուժեղ կարկուտը լուրջ անհանգստություն է պատճառում գյուղատնտեսներին: «Ագրարագյուղացիական միավորում» ՀԿ նախագահ Հրաչ Բերբերյան կխոսի անսպասելի կարկտահարության ու դրա հետևանքների մասին: Նա կներկայացնի, թե ո՞ր շրջաններն են ամենից շատ վնասներ կրել և ի՞նչ խնդրի առջև է կանգնած այսօր գյուղացին:

Предстоящие новости: 07.06.2016
Сегодня, 7-го июня, инспекционный орган по контролю рынка организует мероприятие по информированию хозяйствующих субъектов о последних изменениях в законодательстве, в связи с членством Армении в ЕАЭС. Будут присутствовать руководитель инспекционного органа по контролю рынка Левон Халикян и представители крупного бизнеса и импортеров.
После принятия Бундестагом резолюции о Геноциде армян звучат угрозы в адрес депутатов, Эрдоган обвиняет Германию и Францию в геноциде в Намибии. На какие шаги пойдет Турция после принятия Бундестагом резолюции о Геноциде армян, ято должны будут сделать Армения и диаспора? Сегодня, 7-го июня, состоится пресс-конференция заведующего кафедрой тюркологии факультета востоковедения ЕГУ, профессора Александра Сафаряна и члена-корреспондента НАН Армении, профессора Николая Ованнисяна, которые представят свои соображения по теме.
Сегодня, 7-го июня, состоится открытие офиса «Startup Armenia Coworking» по адресу Баграмяна 1. Будут представлены программы «Startup Armenia Coworking» и форума «Sevan Startup Summit», который состоится в Севане. На мероприятии ожидается присутствие премьер-министра Армении Овика Абрамяна.
Сегодня, 7-го июня, в Палате адвокатов Армении состоится подписание меморандума о сотрудничестве между Палатой адвокатов и офисом Защитника прав человека Армении. Председатель Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян и Защитник прав человека Армении Арман Татоян представят цели меморандума.
Сегодня, 7-го июня, состоится пресс-конференция начальника управления политики по медпомощи аппарата Минздрава Армении Цагик Варданян, которая представит усилия, направленные на раннюю диагностику инфекционных заболеваний и контроля за инфекционными заболеваниями в свете государственной политики в этом вопросе.
Министр образования и науки Армении Левон Мкртчян посетит школу номер 170, где пройдет ЕГЭ по армянскому языку и литературе.
Сегодня, 7-го июня, состоится пресс-конференция председателя Союза грузоперевозчиков Гранта Егиазаряна и Лиги защиты водителей Тиграна Ованнисяна.
Пресс-конференция лидера Аграрно-крестьянского союза Грача Берберяна будет посвящена прошедшему на днях сильному граду и его последствиям для сельскохояйственных угодий, а также проблемам, перед которыми встали из-за этого крестьяне.