Հայկական զինուժը շրջափակման մեջ է վերցրել 5 ադրբեջանական տանկ. Ինտերֆաքս
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ հայկական զինված ուժերը շրջափակման մեջ են վերցրել 5 ադրբեջանական տանկ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել է ԼՂ ուժային կառույցների աղբյուրը: «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության բանակի հմուտ գործողությունների շնորհիվ Մարտակերտի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ «կաթսա» է առաջացել, որում հայտնվել է ադրբեջանական զինված ուժերի 5 տանկ: Քայլեր են ձեռնարկվում դրանք գրավելու կամ ոչնչացնելու ուղղությամբ»,- ասել է գործակալության աղբյուրը:
Ընդհանուր առմամբ, ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը և օրվա ընթացքում տեղի ունեցած մարտական գործողությունների ընթացքում ադրբեջանական զինուժը տվել է 200-ից ավելի կորուստ:
Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի՝ ժամանակին և արհեստավարժ գործողությունների շնորհիվ հնարավոր եղավ իրավիճակը վերցնել հսկողության տակ և ոչ միայն իրավիճակը վերցնել հսկողության տակ, այլ նաև զգալի կորուստներ հասցնել հակառակորդին:Հայկական կողմն այս պահի դրությամբ 18 զոհ ունի և 35-ին մոտ վիրավոր:

YEREVAN, APRIL 2, ARMENPRESS. Armenian Armed Forces has besieged 5 Azerbaijani tanks in the North-Eastern direction of the Karabakh-Azerbaijani contact line. “Armenpress” reports that NK source of power structures informed “Interfax” about the aforementioned. “Due to the skilled operations of Nagorno-Karabakh Republic’s Army a "boiler” was created in the North-Eastern direction of Martakert in which 5 tanks of Azerbaijani armed forces appeared. Measures are taken to capture or destroy them,” the agency’s source reported.
Due to timely and professional actions of Nagorno Karabakh Defense Army it was possible to take the situation under control and not only take the situation under control, but also inflict considerable losses onthe enemy.Overall, 200 Azerbaijani soldiers have been eliminated during the military actions of April 1, the night of April 2 and today.At this moment Armenia has suffered 18 victims and almost 35 wounded.