Աննա Աղաջանյանը համատեղության կարգով դեսպան է նշանակվել Մալայզիայում
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի մարտի 14-ի հրամանագրով Աննա Աղաջանյանը նշանակվել է Մալայզիայում ՀՀ դեսպան: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Նախագահի հրամանագրում ասված է.
«Ղեկավարվելով 2005 թվականի փոփոխություններով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 8-րդ կետով` ո ր ո շ ու մ ե մ.
Ինդոնեզիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աննա Աղաջանյանին, համատեղության կարգով, նշանակել Մալայզիայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը` Ջակարտա)»:

YEREVAN, MARCH 14, ARMENPRESS. By President of Armenia Serzh Sargsyan’s decree,signed on March 14, Anna Aghajanian was appointed Ambassador of Armenia to Malaysia. As "Armenpress" was informed by the Department of Public Relations and Mass Media of the Presidential Administration, the presidential decree states:
"Guided by the 2005 amendments of Article 55, Paragraph 8 of the Constitution of the Republic of Armenia – I hereby decide:
To appoint Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Republic of Indonesia Anna Aghajanyan concurrently as Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Malaysia (Residence in Jakarta).