Արա Նռանյանը նշանակվել է ՀՀ վերահսկիչ պալատի նախագահի տեղակալ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի մարտի 10-ի հրամանագրով Արա Նռանյանը նշանակվել է ՀՀ վերահսկիչ պալատի նախագահի տեղակալ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Նախագահի հրամանագրում ասված է.
«Ղեկավարվելով 2005 թվականի փոփոխություններով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 5-րդ կետով և հիմք ընդունելով «Վերահսկիչ պալատի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 10-րդ և 11-րդ հոդվածների 1-ին մասերը` որոշում եմ.
Արա ՆՌԱՆՅԱՆԻՆ նշանակել Հայաստանի Հանրապետության վերահսկիչ պալատի նախագահի տեղակալ՝ մինչև 2019 թվականի դեկտեմբերի 13-ը»:

Ara Nranyan appointed as Deputy Chairman of Control Chamber
YEREVAN, MARCH 10, ARMENPRESS. By President Serzh Sargsyan’s decree on March 10 Ara Nranyan was appointed Deputy Chairman of the Control Chamber of Armenia. As "Armenpress" was informed by the Department of Public Relations and Mass Media of the Presidential Administration, the Presidential decree states:
"Guided by the 2005 amendments to paragraph 5 of Article 55 of the Constitution of the Republic of Armenia, based on the 1st point of the 10th and 11th articles of the law on " Control Chamber of Armenia " , I hereby determine:
To appoint Ara Nranyan as Deputy Chairman of the Control Chamber of the Republic of Armenia, until December 13th 2019.”