«Ռեալ Սոլթ Լեյք»-ը բանակցում է Յուրա Մովսիսյանի տրանսֆերը ձեռք բերելու շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկյան ՄԼՍ-ում հանդես եկող «Ռեալ Սոլթ Լեյք» ակումբի գլխավոր մարզիչ Ջեֆ Կասարը հաստատել է, որ ակումբը բանակցություններ է վարում Մոսկվայի «Սպարտակ»-ի հետ՝ Հայաստանի ազգային հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանի տրանսֆերային իրավունքները ձեռք բերելու համար:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով Sbisoccer-ը, Ջեֆ Կասարը հայտարարել է, որ բանակցությունները շարունակվում են և հույս է հայտնել, որ շուտով կհայտարարվի Յուրա Մովսիսյանի տրանսֆերի մասին: «Սակայն ես չեմ կարող ասել, թե դա երբ կլինի»,- նշել է ամերիկյան ակումբի մարզիչը:
Կասարի խոսքով՝ Յուրա Մովսիսյանը ուժեղ և դինամիկ հարձակվող է, ով կարող է օգտագործել իր պահերը և գոլեր խփել: «Եթե դուք նկատեք, թե ինչպես է զարգացել նրա կարիերան այն պահից, երբ նա լքել է մեր թիմը, կտեսնեք, որ նա շատ վտանգավոր հարձակվող է, ով շատ գոլեր է հեղինակում: Ես իսկապես սպասում եմ, որ մենք կկարողանանք նրանով ուժեղացնել մեր հարձակողական ներուժը»,- ասել է մարզիչը:

«Реал Солт-Лейк» ведет переговоры по трансферу Юры Мовсисяна
Клуб «Реал Солт-Лейк», выступающий в американской Лиге, в лице своего главного тренера Джеффа Касара подтверждает, что ведет переговоры с московским клубом «Спартак» по приобретению прав на трансфер нападающего Национальной сборной Армении по футболу Юры Мовсисяна.
Как передает «Арменпресс», ссылаясь на Sbisoccer, Джефф Касар заявил, что переговоры продолжаются, и он надеется на то, что сможет скоро объявить о трансфере Юры Мовсисяна. «Не могу уточнить, когда это будет»,- сказал главный тренер клуба «Реал Солт-Лейк» Джефф Касар.
По его словам, Юра Мовсисян – сильный и динамичный игрок, нападающий, умеющий использовать подачи и забивать голы. «Если вы заметили, как развивалась его карьера после того, как он покинул нашу команду, вы могли видеть, что он опасный форвард, автор многих голов. Я ожидаю, что с его участием наш клуб усилит потенциал нападений»,- сказал главный тренер клуба «Реал Солт-Лейк» Джефф Касар.