ԱՊՀ դիտորդերը գոհ են քվեարկության ընթացքից
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՊՀ դիտորդերը գոհ են քվեարկության ընթացքից: Տասը դիտորդից բաղկացած խումբն այցելել էր Երևանի Ս. Սպանդարյանի անվան դպրոցում տեղակայված 9/11 ընտրատեղամաս: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, լրագրողների հետ զրույցում Բելառուսից Միխայել Պետրուշինը նշեց, որ ժամը 11.30-ի դրությամբ արդեն 4 ընտրատեղամասում են եղել: «Եղանակը բարենպաստ է, քաղաքացիների տրամադրություն էլ բարձր: Մենք արձանագրեցին, որ ընտրատեղամասերում քվեարկությունն անցկացվում է օրենքի շրջանակներում: Քաղաքացիները հանգիստ իրենց քաղաքացիական պարտքն են կատարում: Այս ընթացքում ոչ մի խնդիր չենք արձանագրել, ընտրատեղամասերում հանձնաժողովի անդամները բոլոր մեր հարցերին պատասխանում են հստակ, կոնկրետ և տրամադրում տեղեկատվություն: Մենք կարծում ենք, որ հասարակությունը ճիշտ ընտրություն կկատարի»,-ասաց դիտորդը:
Օրվա ընթացքում դիտորդական խումբը նախատեսում է լինել 10-ից ավելի ընտրատեղամասերում:
Դեկտեմբերին 6-ին ընթանում է ՀՀ սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեն: Ժամը 8-ի դրությամբ Հայաստանում բացվել ու բնականոն քվերակություն է ընթանում 1989 ընտրական տեղամասերում: Ընտրատեղամասերից 8-ը տեղակայված են քրեակատարողական հիմնարկներում: Դեկտեմբերի 5-ի դրությամբ ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված հանրաքվեի մասնակիցների ընդհանուր թիվն է`2 միլիոն 550 հազար 323: Դիտորդական առաքելություն կիրականացնի 18 տեղական և 6 միջազգային կազմակերպություն: Հանրաքվեի ընթացքին կհետևեն 3006 տեղական և 123 միջազգային դիտորդներ:

CIS observers are satisfied with election process
YEREVAN, DECEMBER 6, ARMENPRESS. CIS observers are satisfied with the election process. A group of 10 observers visited 9/11 polling station located in Yerevan Spandaryan School No.24. “Armenpress” reports that CIS observer from Belarus told journalists that they had visited 4 polling stations as of 11:30.
“The weather is favorable, the citizens are in high spirits. We registered that the elections in the polling stations proceed within the law. The citizens calmly perform their civic duty. We have not registered any problem during the process; precinctelectioncommission members give precise, clear answers to all our questions providing information. We are of the opinion that the public will make the right choice,” said the observer.
The observers’ group intends to visit more than 10 polling stations.
1989polling stations of the Constitutional Reforms referendum opened in Armenia as of 08:00, December 6. 8 of the polling stations have been formed in penitentiaries. Overall number of voters included in the Republic of Armenia referendum voters’ register is 2 million 550 thousand 323 as of December 5. 18 local and 6 international organizations will carry out observation missions including 3006 local and 123 international observers.