«Տրանսաերո»-ն չեղյալ Է հայտարարել տասնյակ չվերթեր, այդ թվում՝ Մոսկվա-Երեւանը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Տրանսաերո» ավիաընկերությունը հոկտեմբերի 9-ին չեղյալ Է հայտարարել 58 չվերթ, մասնավորապես Մոսկվայից Երեւան, ինչպես նաեւ Սանկտ Պետերբուրգ, Կրասնոդար, Օդեսա, Ռիգա, Մայնի Ֆրանկֆուրտ, Բեռլին, Վիեննա, Կազան, Միներալնիե Վոդի եւ Կիեւ չվերթերը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է «Աերոֆլոտ» ընկերության մամուլի ծառայությունը, որի գործառնական կառավարման մեջ Է գտնվում «Տրանսաերո»-ն:Հոկտեմբերի 10-ին չեղյալ կհայտարարվի եւս 38 չվերթ:
Ինչպես նշում Է ՏԱՍՍ-ը, «Տրանսաերո» ավիաընկերությունը՝ Ռուսաստանի մեծությամբ երկրորդ ավիաընկերությունը եւ հիմնական չարտերային փոխադրողը, երկրում տնտեսական իրադրության վատանալու եւ արժույթների փոխարժեքների աճի կապակցությամբ սկսել Է ֆինանսական դժվարություններ կրել: Ընկերությունը ի վիճակի չի եղել ապահովել իր գործունեությունը եւ կատարել պարտային պարտավորությունները:

YEREVAN, OVTOBER 9, ARMENPRESS. “Transaero” Air company canceled 58 flights on October 9, particularly Moscow-Yerevan, Saint Petersburg, Krasnodar, Odessa, Riga, Frankfurt, Berlin, Vienna, Kyiv and other flights. As “Armenpress” reports, the press service of “Aeroflot” company announced about the aforementioned, as “Aeroflot” has the operational management of “Transaero”.
38 flights will also be canceled on October 10.
As TASS reports, “Transaero” company, considering to be the 3rd largest Air company in Russia and the main charter carrier, started to suffer financial difficulties because of the reduce of the state’s economical condition and the increase of the exchange rates.