Ադրբեջանական կողմը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1400 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հոկտեմբերի 7-ին և լույս 8-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 110 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1400 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները վստահորեն իրականացնում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և պատասխան գործողությունների դիմում միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

YEREVAN, OCTOBER 8, ARMENPRESS. The rival violated the ceasefire regime for about 110 times in the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies on October 7 and during the night of October 8. During the ceasefire violation the adversary fired more than 1400 shots from weapons of different caliber towards the Armenian frontier troops.
The Press Service of the Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic informed “Armenpress” that the frontier troops of Defense Army are in control of the situation and make counterattacks only if necessary.