Ադրբեջանական կողմը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1400 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հոկտեմբերի 7-ին և լույս 8-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 110 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1400 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները վստահորեն իրականացնում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և պատասխան գործողությունների դիմում միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Mинобороны НКР: Aзербайджанская сторона совершила около 1400 выстрелов в сторону армянских пограничников
На линии соприкосновения армяно-азербайджанской границы в ночь с 7 по 8 октября режим прекращения огня был нарушен около 110 раз, в сторону армянских пограничников было совершено более 1400 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров.
Как сообщают «Арменпресс» из пресс-службы Армии обороны НКР, подразделения уверенно выполняют поставленные задачи и в случае крайней необходимости дают соответствующий ответ.