ԱԺ-ի դիմաց բողոքի ակցիան շարունակվում է. 21 անձ բերման է ենթարկվել
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանությունը բերման է ենթարկել սահմանադրական բարեփոխումների դեմ արտահայտվող քաղաքացիական նախաձեռնության ակցիայի 21 մասնակիցների: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ակցիայի մասնակիցները փորձում էին «Ոչ» գրությամբ պաստառը փակցնել Ազգային ժողովի ցանկապատի վրա, ինչը փորձել է արգելել ոստիկանությունը:
Արդյունքում ոստիկանության և ակցիայի մասնակիցների միջև հրմշտոց է սկսվել: Ոստկաններին ի վերջո հաջողվեց ցուցարարների ձեռքից վերցնել պաստառը:
Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանին մոտեցավ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը, ով խնդրեց պարզաբանել, թե ինչու է ոստիկանությունն արգելում պաստառը փակցնել Ազգային ժողովի ցանկապատին: Վալերի Օսիպյանը պարզաբանեց, որ դրա համար ակցիայի մասնակիցները պետք է լիազոր մարմնից թույլտվություն բերեն, որ իրավունք ունեն Ազգային ժողովի ցանկապատին պաստառ փակցնել:
Ազգային ժողովի դիմաց այս պահին «Չենք անցկացնի» նախաձեռնության ակցիան շարունակվում է: Ակցիայի կազմակերպիչները հայտարարում են, որ մնալու են ԱԺ-ի դիմաց այնքան ժամանակ, մինչև կավարտվի սահմանադրական բարեփոխումների նախագիծը հանրաքվեի դնելու քվեարկությունը: Իրավիճակն այս պահին հանդարտվել է:

Акция протеста напротив здания НС продолжается, задержаны 21 человек
Полиция задержала участников акции протеста, выступающих против Конституционных реформ. Как сообщает «Արմենպրես», участники акции протеста пытались закрепить плакат с надписью «Нет!» на изгороди здания Национального Собрания. Это и попыталась предотвратить полиция.
В результате между участниками акциями протеста и представителями полиции возникла стычка. Полицейским, в конце концов, удалось забрать у демонстрантов плакат.
К заместителю начальника полиции подошел лидер фракции АНК Левон Зурабян и попросил разъяснений о причинах запрета. Валерий Осипян объяснил, что для этого демонстрантам необходимо разрешение от соответствующих органов, дающих право закрепить плакат на изгороди здания НС.
На данный момент акция протеста инициативы «Не проведете» продолжается. Организаторы акции заявляют, что останутся напротив здания до тех пор, пока не закончится голосование по вопросу референдума Конституционных реформ. Ситуация на данный момент спокойная.