ԱԺ-ի դիմաց բողոքի ակցիան շարունակվում է. 21 անձ բերման է ենթարկվել
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանությունը բերման է ենթարկել սահմանադրական բարեփոխումների դեմ արտահայտվող քաղաքացիական նախաձեռնության ակցիայի 21 մասնակիցների: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ակցիայի մասնակիցները փորձում էին «Ոչ» գրությամբ պաստառը փակցնել Ազգային ժողովի ցանկապատի վրա, ինչը փորձել է արգելել ոստիկանությունը:
Արդյունքում ոստիկանության և ակցիայի մասնակիցների միջև հրմշտոց է սկսվել: Ոստկաններին ի վերջո հաջողվեց ցուցարարների ձեռքից վերցնել պաստառը:
Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանին մոտեցավ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը, ով խնդրեց պարզաբանել, թե ինչու է ոստիկանությունն արգելում պաստառը փակցնել Ազգային ժողովի ցանկապատին: Վալերի Օսիպյանը պարզաբանեց, որ դրա համար ակցիայի մասնակիցները պետք է լիազոր մարմնից թույլտվություն բերեն, որ իրավունք ունեն Ազգային ժողովի ցանկապատին պաստառ փակցնել:
Ազգային ժողովի դիմաց այս պահին «Չենք անցկացնի» նախաձեռնության ակցիան շարունակվում է: Ակցիայի կազմակերպիչները հայտարարում են, որ մնալու են ԱԺ-ի դիմաց այնքան ժամանակ, մինչև կավարտվի սահմանադրական բարեփոխումների նախագիծը հանրաքվեի դնելու քվեարկությունը: Իրավիճակն այս պահին հանդարտվել է:

Protest action in front of parliament continues: 21 have been detained
YEREVAN, OCTOBER 5, ARMENPRESS. The police have detained 21 members of the protest action against the Constitutional Reforms. As “Armenpress” reports the participants of the action attempted to attach the poster with “No” inscription on the hedge of the National Assembly, which the police tried to forbid.
As a result, clashes between the protesters and the police began. In the end the police succeeded in taking the poster from the hands of the protesters.
Head of Armenian National Congress Levon Zourabian approached Deputy Chief of Yerevan PoliceValery Osipyan trying to find out why the police tried to prevent the protesters from attaching the poster on the hedge of the National Assembly. Osipyan clarified that the participants must have had permission from the authorized body allowing them to attach the poster on the hedge.
Currently the protest action of “We will not pass” is held in front of the National Assembly. The participants of the action declare that they will stay in front of the NA as long as the voting for the issue of putting the draft Constitutional Reforms to a referendum is finished. The situation is calm for now.